Grayscale ogłasza trzy nowe ETF-y kryptowalutowe

Grayscale poszerza ofertę ETFów

Największa firma zarządzająca kryptowalutami, Grayscale Investments, mimo przeszkód ze strony urzędników wciąż poszerza listę ofert dla klientów. W najbliższym czasie powinny zostać uruchomione jednocześnie trzy nowe fundusze giełdowe.

Aby zarządzać nowymi produktami, firma Grayscale utworzyła nowy oddział o nazwie Grayscale Funds Trust. Fundusz ETF Global Bitcoin Composite będzie lokował środki w produktach giełdowych, które są powiązane z BTC lub przez niego wspierane. W tym papiery wartościowe spółek górniczych.

Ethereum Futures ETF zamierza inwestować w produkty związane z Ethereum. A Grayscale Privacy ETF chce inwestować w spółki działające w branży blockchain.

Z przyjemnością ogłaszamy uruchomienie Grayscale Funds Trust. Będzie to struktura powiernicza Delaware, która zwiększy nasze możliwości jako globalnej firmy zarządzającej aktywami” – napisała firma w oświadczeniu.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie zatwierdziła jeszcze żadnego funduszu wymiany kryptowalut (ETF). Grayscale złożył wnioski o rejestrację Ethereum Futures ETF, Global Bitcoin Composite ETF i Privacy ETF, ale nie jest pewne, czy regulator wyrazi zgodę na uruchomienie.

Dlatego nie będą one dostępne dla ogółu społeczeństwa, dopóki nie zostaną zatwierdzone przez SEC. Wcześniej szef Grayscale Investments, Michael Sonnenshein, powiedział , że SEC nie zatwierdza kryptowalutowych funduszy ETF tylko dlatego, że nie mogą one skutecznie regulować takich produktów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.