Górnicy BTC sprzedają. Czy wykres wskazuje na wybicie?

Rynek kryptowalut znajduje się obecnie w konsolidacji. Większość cen w ciągu ostatnich 24 godzin praktycznie się nie poruszyła. Całkowita kapitalizacja wynosiła dziś rano 1,02 biliona dolarów, co oznacza wzrost o 0,1%. Na dzień dzisiejszy oczekuje się, że będzie spokojnie.

Kurs DXY wciąż rośnie

Obecnie wszystkie oczy w świecie finansów skierowane są głównie na cenę indeksu dolara amerykańskiego (DXY). Kurs ten nadal rośnie i ma bardzo wysoką negatywną korelację z ryzykownymi aktywami, w tym kryptowalutami.

Chociaż DXY wpadł na pewien opór ostatniej nocy, cena nadal wygląda byczo. To prawdopodobnie jest złym znakiem dla rynku kryptowalut. Przy okazji, amerykańskie rynki akcji pozostają dziś zamknięte ze względu na Święto Pracy.

Bitcoin poniżej 20 000 USD bo górnicy sprzedają

Bitcoin (BTC) krótko przekroczył wczoraj wieczorem poziom 20 000 dolarów, ale dziś rano spadł z powrotem do 19 750 USD. W zeszłym tygodniu hash rate, a co za tym idzie tzw. znowu wzrosła.

Zwykle są to dobre znaki dla sieci, ale tworzą również większą presję sprzedaży wśród górników. Analityk CryptoQuant, Maartunn, zauważył ostatnio, że górnicy ponownie wysyłają duże ilości BTC na giełdy. Niedawno zaobserwowano nawet największy od miesięcy napływ monet górników na platformy handlowe:

Niemniej jednak, niektórzy analitycy techniczni widzą bycze sygnały dla ceny bitcoina. Na przykład El Crypto Prof uważa, że pierwotna kryptowaluta znajduje się obecnie w tak zwanym kanał opadającym. W ostatnim czasie bitcoin dwukrotnie znajdował się w kanale wzrostowym, po czym cena w obu przypadkach wyłamała się w dół. Czy teraz, gdy bitcoin jest w kanale spadkowym, dojdzie do wybicia w górę?

Kontrakty terminowe na Ethereum

Ethereum (ETH) zanurzyło się aż do 400 dolarów tydzień temu. Tuż przed weekendem na krótko dotknęło 1 640 dolarów, ale następnie zostało odrzucone. Mimo to, ETH utrzymywał się przez weekend stabilnie powyżej poziomu 1550 USD, a wczoraj zaczął lekko rosnąć. ETH spadł jednak poniżej 1580 USD i dziś rano znajduje się na poziomie 1.560 USD – wciąż zyskując 1%.

Tymczasem wolumen w kontraktach terminowych na eter po raz pierwszy w historii wyprzedził bitcoina. Tak podaje Unfolded na podstawie danych z The Block. Być może pokazuje to, że obecnie istnieje większe zaufanie do ETH niż do BTC. Możliwe, że jest to wynik nadchodzącego The Merge. Mimo to sentyment dla obu kryptowalut jest nadal bardzo niski.

Top 100 kryptowalut – największe wzrosty i straty

W top 100 największych kryptowalut mamy dziś bardzo mało outlinerów. Theta (THETA) rośnie o 2,5%, Sandbox (SAND) o 2,6%, a Internet Computer (ICP) o 2,7%. Następnie Polkaodot (DOT) jest prawie 4% na plusie, Chainlink (LINK) 5%, a Defichain (DFI) prawie 7%.

Po stronie czerwonej sprawy mają się jeszcze spokojniej. Hel (HNT), algorand (ALGO), filecoin (HNT), chiliz (CHZ), chain (XCN), ecash (XEC), axie infinity (AXS) i flow (FLOW) spadają dziś o około 2,5% do 3%.

Comments (No)

Leave a Reply