Goldman Sachs rozszerza ofertę krypto kontrakty terminowe i opcje na Ethereum

Goldman Sachs dodeje kontrakty terminowe i opcje na Ethereum

Usługa cyfrowych aktywów Goldman Sachs wyjdzie poza rynek bitcoinów i otrzyma wsparcie od drugiej co do wielkości kryptowaluty, pisze Bloomberg . Według szefa pionu bankowości kryptograficznej, Matthew McDermotta, w najbliższych miesiącach zamierzają otworzyć handel opcjami i kontraktami terminowymi na ether (ETH).

Goldman Sachs ponownie uruchomił w tym roku usługę handlu kryptowalutami, dając klientom dostęp do notowanych na giełdzie kontraktów futures na bitcoiny. McDermott dodał, że bank planuje również rozpocząć obsługę transakcji na ETN, które śledzą zachowanie rynku bitcoinów.

Jak zauważył Bloomberg, pomimo wszystkich ostrzeżeń regulatorów i ryzyka związanego z handlem kryptowalutami, banki inwestycyjne starają się zapewnić dużym klientom dostęp do tego rynku. Nawet po niedawnym spadku Bitcoina, fundusze hedgingowe nadal wykazują zainteresowanie handlem Bitcoinem.

Widzimy duże zainteresowanie klientów, którzy chcą handlować, ponieważ uważają, że obecne poziomy są nieco wygodniejsze jako punkt wyjścia” – powiedział.

Postrzegamy to, co się wydarzyło, jako oczyszczenie rynku w celu zmniejszenia lewarowania i zakłóceń systemu, zwłaszcza z perspektywy inwestorów detalicznych”.

Niedawno Goldman Sachs zainwestował w kilka startupów kryptograficznych, w tym 5 milionów dolarów w startup Blockdaemon i inicjuje rundę inwestycyjną o wartości 15 milionów dolarów dla dostawcy danych dla inwestorów instytucjonalnych Coin Metrics. McDermott dołącza do Rady Dyrektorów Coin Metrics. „Przyglądamy się wielu różnym firmom, które wpisują się w kierunek naszej strategii” – skomentował.

Prezes Goldman Sachs przekonuje, że kryptowaluty przy obecnym poziomie zainteresowania raczej nie staną się przemijającą modą. W ankiecie przeprowadzonej w zeszłym tygodniu wśród 850 instytucji około 20% z nich stwierdziło, że zwraca uwagę na rynek kryptowalut.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-06-14/goldman-expands-in-crypto-trading-with-plans-for-ether-options

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.