Gmina w Szwajcarii akceptuje podatki w BTC

Gmina Zermatt w Szwajcarii  położona w dolinie Mattertal w Alpach ze słynnym szczytem Matterhorn. Jest już drugim miejscem w Szwajcarii, w którym podatnicy mogą oficjalnie płacić podatki w Bitcoin’ie (BTC).

Aby umożliwić nową opcję płatności podatku, władze Zermatt nawiązały współpracę z największą szwajcarską firmą kryptograficzną Bitcoin Suisse.

Zgodnie z zapowiedzią Bitcoin Suisse od 28 stycznia 2020 roku  gmina zaczęła akceptować Bitcoin’y jako środek do zapłaty za lokalne podatki i transakcj.

Władze Zermatt są teraz w stanie przekonwertować Bitcoin’y podatników na franki szwajcarskie za pośrednictwem Bitcoin Suisse, który następnie przekazuje kwotę w walucie fiskalnej na rachunek bankowy gminy.

Lokalni podatnicy będą mogli płacić podatki w Bitcoinach za pomocą bitomatu zainstalowanego w ratuszu Zermatt lub przez internet. Jednak aby zapłacić podatki online, podatnicy będą musieli zwrócić się bezpośrednio do urzędu skarbowego Zermatt o odpowiednie rozwiązanie do płatności kryptograficznych.

Romy Biner-Hauser, burmistrz Zermatt, podkreślił, że nowa opcja płatności podatkowych ma na celu zaspokojenie zwiększonego popytu na płatności podatkowe oparte na Bitcoin’ach:

„Innowacyjny, pionierski duch jest jednym ze znaków towarowych Zermatt, dlatego z przyjemnością wspieramy mieszkańców w dostarczaniu im potrzebnych rozwiązań.”

Natomiast jako pierwsze było miasto Zug w Szwajcarii które zaakceptowało płatności Bitcoin’em już w 2016 roku. Jak donosi Cointelegraph, stolica szwajcarskiej „Doliny Crypto” zaczęła akceptować płatności Bitcoin za niektóre usługi miejskie, takie jak usługi komunalne, w maju 2016 r. Zapłata została jednak podobno ograniczona do 200 franków w BTC.

Podczas gdy Szwajcaria nadal rozwija swoją branżę usług krypto-finansowych pod względem płatności podatkowych opartych na Bitcoin’ach, niektóre władze globalne niedawno uznały taką opcję za zbyt ryzykowną ze względu na dużą zmienność tej kryptowaluty.

8 stycznia prawodawcy w amerykańskim stanie New Hampshire wycofali ustawę, która pozwoliłaby agencjom stanowym zaakceptować krypto jako zapłatę podatków. Zdaniem prawodawców inicjatywa była „nieodpowiednia do ustanowienia prawa”, ponieważ cena Bitcoin’a nie jest stabilna.

zródło: cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.