Główny górnik ETH zapewnił moc obliczeniową w celu znalezienia antidotum na koronawirusa

CoreWeave, największy górnik Ethereum w USA, przekierowuje moc obliczeniową do badań, aby znaleźć lekarstwo na koronawirusa.

CoreWeave powiedział, że skieruje połowę mocy na badania w projekcie Folding @ home na Uniwersytecie Stanforda. Pod koniec lutego naukowcy zaprezentowali inicjatywę stymulowania badań nad koronawirusem przy użyciu unikalnego podejścia do rozwoju farmaceutyków. Projekt łączy tysiące komputerów z całego świata, aby stworzyć rozproszony superkomputer do badań nad chorobami.

Współzałożyciel CoreWeave i CTO Brian Venturo powiedział, że projekt ma szansę znaleźć lekarstwo na wirusa. CoreWeave przyłączył się do inicjatywy i podwoił moc całej sieci badaczy dzięki procesorom graficznym zaprojektowanym do obsługi powtarzalnych obliczeń.

Według Venturo ta moc obliczeniowa (około 6000 GPU) stanowi około 0,2% całkowitego hashrate Ethereum i zarabiało około 28 ETH dziennie – obecnie około 3 600 USD. Nie ma jeszcze lekarstwa na koronawirusa, chociaż różne grupy pracują nad szczepionkami i badają tę chorobę, w tym superkomputer IBM. Venturo zauważył, że projekt Folding @ home wcześniej przyczynił się do powstania innych ważnych leków.

Ich badania miały ogromny wpływ na rozwój innowacyjnych leków przeciw HIV i mamy nadzieję, że nasza moc obliczeniowa pomoże w walce z koronawirusem”, powiedział Venturo.

Folding @ home to projekt zdecentralizowany. Jego badacze wykorzystują moc obliczeniową wszystkich. Każdy może dołączyć do projektu, nawet jeśli użytkownik może zaoferować moc laptopa.

W ramach nowej inicjatywy wykorzystuje się moc obliczeniową do znajdowania użytecznych informacji na temat koronawirusa. Jeden użytkownik może odkryć „rozwiązanie” problemu i rozpowszechnić te informacje wśród reszty grupy.

Ich model białkowy próbuje znaleźć potencjalne luki, w których istniejące leki zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) lub inne dobrze znane związki mogą pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się lub leczyć wirusa”, powiedział Venturo.

Wirusy zawierają białka, które są wykorzystywane do namnażania i tłumienia naszego układu odpornościowego. Aby pomóc w zwalczaniu koronawirusa, chcemy zrozumieć, w jaki sposób działają te białka wirusowe i jak możemy opracować leki na ich zatrzymanie ”- wyjaśnia blog Folding @ home.

Ale to nie znaczy, że wszyscy górnicy mogą wziąć udział w projekcie. Górnicy ASIC są projektowani specjalnie dla górnictwa i według Venturo nie będą mogli dołączyć do inicjatywy.

Jest to jedna z niezwykłych cech ekosystemu wydobywczego Ethereum – w rzeczywistości jest to największy zasób obliczeniowy oparty na kartach graficznych na świecie. Byliśmy w stanie zmienić nasz sprzęt w ciągu kilku minut, aby pomóc zwalczyć globalną pandemię ”, powiedział Venturo.

Po dyskusji z niektórymi ekspertami branżowymi wierzymy, że szanse na sukces przy wykorzystaniu pracy wykonanej przez Folding @ Home do opracowania leku będą się wahać w granicach 2-5%.

autor: Andrzej K.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.