Gigant brokerski Interactive Brokers doda obsługę kryptowalut

Amerykański broker Interactive Brokers zamierza dodać obsługę kryptowalut do swojej platformy do końca lata.

Klienci wyraźnie o to proszą i nie możemy się doczekać, aby zaoferować im go do końca lata” – powiedział w środę na światowej konferencji giełdowej i fintechowej firmy Interactive Brokers, Thomas Peterfi.

Interactive Brokers oferuje obecnie handel kontraktami futures na bitcoiny. Firma prowadzi największą elektroniczną platformę handlową w Stanach Zjednoczonych i obsługuje ponad 1,3 miliona rachunków maklerskich z aktywami klientów o wartości około 330 miliardów USD.

Konkurencyjne firmy Fidelity i Charles Schwab nie zapewniają swoim klientom bezpośredniego dostępu do kryptowalut, ale posiadają oparte na nich produkty. Oczekuje się, że decyzja Interactive Brokers jeszcze bardziej zwiększy dostępność handlu kryptowalutami.

Jeśli chodzi o wyzwania, największym wyzwaniem jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa naszym klientom” – dodał Peterfi. – „Przeanalizujemy ten temat bardziej szczegółowo do czasu uruchomienia usługi pod koniec lata”.

Nate Gerachi, oczekuje, że inne domy maklerskie pójdą za przykładem Interactive Brokers. „To tylko kwestia czasu, zanim Charles Schwab, Fidelity i tak dalej zrobią to samo. Ciekawie będzie zobaczyć, jak będą konkurować z Coinbase”- napisał.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.