Giełda Livecoin ogłosiła zamknięcie

16 stycznia przedstawiciele giełdy kryptowalut Livecoin, zhakowanej pod koniec grudnia 2020 roku, ogłosili decyzję o zamknięciu projektu i spłacie pozostałych środków.

Nasza usługa poniosła znaczne szkody techniczne i finansowe. Nie ma możliwości przywrócenia pracy”- poinformowano.

Aby otrzymać zwrot pieniędzy, klienci są proszeni o przesłanie swojego loginu i daty rejestracji na podany w ogłoszeniu adres e-mail. Następnie otrzymają dalsze instrukcje dotyczące przejścia weryfikacji.

„Zgłoszenia przyjmowane są tylko z adresu e-mail, na który zarejestrowałeś konto w naszym serwisie i tylko w języku angielskim i rosyjskim”.

Zbieranie wniosków o płatności potrwa do 17 marca 2021 r. Po tym terminie nowe zgłoszenia nie będą przyjmowane.

„Przepraszamy za obecną sytuację i prosimy o zachowanie spokoju w komunikacji z naszymi pracownikami, ponieważ nasza usługa poniosła poważne straty finansowe z winy cyberprzestępców, podobnie jak nasi klienci. W przypadku gróźb i obelg ze strony personelu pomocniczego wniosek może zostać odrzucony ”- dodał Livecoin.

Przedstawiciele giełdy ostrzegali również przed fałszywymi grupami w różnych komunikatorach i usługach, które pod pozorem Livecoina lub hakerów mogą próbować oszukać użytkowników. Podkreślili, że publikują jedynie oficjalne informacje na stronie Livecoin.news.

LiveCoin Exit Scam?

Livecoin działa od kwietnia 2015 roku. Do 2018 roku giełda była zarejestrowana w DELTA E-COMMERCE LTD. Said Yusipov został wpisany jako dyrektor firmy w rejestrze handlowym w Wielkiej Brytanii.

W dniu 4 lipca 2019 roku Livecoin został przerejestrowany do RED Velvet Investments LTD z Belize. W tej chwili upłynął okres rejestracji tego ostatniego .

Właściciele Livecoin są nieznani. Dyrektor wykonawczy firmy – Svetlana Geller i CEO – Ivona Zlatova są praktycznie niemożliwe do zweryfikowania w Internecie. Nie ma żadnych szczegółów na temat tych ludzi, być może są to fikcyjne osoby.

24 grudnia cena bitcoina na giełdzie Livecoin podskoczyła do kilkuset tysięcy dolarów, a wypłata środków z platformy stała się niedostępna.

W tym samym czasie Svetlana Geller usunęła swoje konto Telegramie.

Wkrótce na stronie głównej serwisu pojawił się komunikat, że na giełdzie został wykonany „dokładnie zaplanowany atak”, a administracja całkowicie straciła kontrolę nad serwerami, backendem i węzłami.

Niezidentyfikowane osoby ukradły 106 BTC, 380 ETH, 236 BCH, 567 012 XRP, 66,8 mln DOGE, a także wiele tokenów ERC-20 i USDT.

Później hakerzy zostawiumieścili wiadomość na stronie niedawno zhakowanej giełdy Livecoin, żądając okupu w bitcoinach. Teraz ta wiadomość jest uzupełniona zwrotem: „Ups! Czas się skończył, Livecoin …

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.