Giełda kryptowalut BitMEX wprowadza obowiązkową weryfikację KYC

Giełda kryptowalut BitMEX ogłosiła swoją gotowość do wprowadzenia wymagań dotyczących weryfikacji rachunków klientów.

Program weryfikacji użytkowników” zostanie uruchomiony 28 sierpnia i obejmie wszystkich klientów platformy handlowej. Zdaniem giełdy, pozwoli to „stworzyć bardziej niezawodne i bezpieczne środowisko handlowe dla wszystkich użytkowników BitMEX”.

Właściciele kont będą musieli przesłać zdjęcie dokumentów tożsamości i adresowych, selfie oraz odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących źródła środków i doświadczenia handlowego. W przypadku kont firmowych procedura weryfikacji nie ulegnie zmianie.

Wyjaśniając powody tej decyzji, BitMEX pisze: „Kryptowaluty przeszły długą drogę w ciągu 10 lat istnienia. Weryfikacja tożsamości użytkowników staje się dziś coraz bardziej powszechna. Konieczne jest przestrzeganie zmieniających się międzynarodowych standardów regulacyjnych i jest niezbędnym elementem budowania zaufania do ekosystemu kryptowalut. Rzeczywiste bezpieczeństwo klientów jest znacznie zwiększone przez weryfikację tożsamości i pozwoli pracownikom BitMEX na rzetelną weryfikację prawdziwego właściciela konta w przypadku sporu, włamania lub innych”.

Brak obowiązkowych wymagań weryfikacyjnych wraz z handlem z wysokimi marżami był jedną z głównych cech, które przyciągnęły użytkowników do oferty BitMEX. W zeszłym roku firma była „na oku” amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC).

Comments (No)

Leave a Reply