Giełda kryptowalut Bit-Z usunie tokeny Tether ze swojej oferty

Bit-Z, ósma co do wielkości giełda kryptowalut na świecie według dziennego wolumenu obrotu, ogłosiła, że ​​do końca marca wyrejestruje tokeny Tether (USDT). Wiadomości pojawiły się na tle informacji o dodrukowaniu Tether w ilości 300 000 000 USDT.

„Drodzy traderzy, Bit-Z wycofa token USDT 30 marca o 15:00 i przestanie oferować USDT 30 kwietnia 2018, po południu o godzinie 15:00. Dzięki za wsparcie! „- czytamy w komunikacie na stronie internetowej giełdy.

Przedstawiciele Bit-Z nie sprecyzowali powodów tej decyzji.

Tokeny USDT są rzekomo zabezpieczone rzeczywistymi depozytami bankowymi. Od dawna mówi się jednak, że nie ma podstaw do takich stwierdzeń ze strony emitentów tokenów, ponieważ wyemitowano już ponad 2 500 000 000 USDT.

Przypomnijmy, że na początku ubiegłego roku bank Wells Fargo odmówił obsługi operacji Tether i powiązanej giełdy kryptowalut Bitfinex w związku z podejrzeniami o brak depozytów. Jesienią 2017 r. Tether zawarł umowę z amerykańskim audytorem Friedmanem LLP w celu weryfikacji rachunków bankowych firmy, ale kilka miesięcy później zerwał partnerstwo audytorem.

Tymczasem władze fiskalne USA, a mianowicie amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) planują kontrolę Tether i Bitfinex pod względem stabilności finansowej. Jednocześnie amerykańska komisja handlu towarami futures (CFTC) już złożyła wezwania do obu spółek.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.