Giełda Kraken zawiesza handel XRP

Giełda kryptowalut Kraken wstrzymuje handel tokenem XRP dla klientów z USA.

Biorąc pod uwagę pozew SEC przeciwko Ripple Labs, zamkniemy handel XRP dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych nie później niż 29 stycznia 2021 r.” – informuje blog Kraken.

Możemy rozpocząć ten proces w dowolnym momencie przed 29 stycznia, dlatego zdecydowanie zalecamy wszystkim klientom z USA zamknięcie pozycji przed tą datą”.

Użytkownicy powinni upewnić się, że spełnili wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego do 28 stycznia, aby uniknąć likwidacji. Amerykańscy klienci giełdy będą mieli możliwość wpłaty, przechowywania i wypłaty XRP.

Zmiana nie wpłynie na użytkowników z innych krajów.

Główne giełdy Coinbase i OKCoin również zawiesiły handel XRP po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła pozew przeciwko Ripple w grudniu ubiegłego roku.

Nowy szef regulowanej platformy Bakkt wykluczył dodanie XRP do nowych produktów, a Grayscale Investments zobowiązała się do zlikwidowania opcji inwestycyjnych opartych o token XRP od Ripple.

W związku z problemami regulacyjnymi i powszechnym wycofywaniem z obrotu token XRP stracił 51% w ciągu ostatnich 30 dni. Tylko w ciągu tygodnia XRP spadł o 13,4%.

Comments (No)

Leave a Reply