Giełda Coinbase wyceniona na 8 miliardów dolarów

Coinbase, największa amerykańska giełda kryptowalutowa, wkrótce zakończy transakcję inwestycyjną o wartości 500 milionów USD z firmą Tiger Global. Tym samym wartość giełdy wzrośnie do 8 miliardów USD.

W lecie 2017 roku, przed głównym krypto-rally, w którym Bitcoin osiągnął 20 000 USD w grudniu 2017 roku, *Coinbase* została wyceniona na 1,5 miliarda USD . Jeśli umowa z Tiger Global zostanie dopięta, potwierdziłaby, że wycena giełdowa wzrosła ponad czterokrotnie w ciągu roku. Coinbase ustaliło wycenę na 8 mld USD na początku 2018 r., kiedy próbowano nabyć spółkę earn.com w zamian za akcje .

Oczekuje się, że 250 milionów USD z tej inwestycji od Tiger Global zostanie przeznaczone na wykup innych akcjonariuszy, a 250 milionów USD trafi do banku Coinbase. Wygląda na to, że inwestorzy agresywnie próbowali kupić akcje, mimo że nie są już w sprzedaży, poprzez mechanizm backdoor prywatnych negocjacji z akcjonariuszami. Niektórzy akcjonariusze chcą sprzedać, ponieważ akcje wzrosły ze względu na duży popyt, ale Coinbase ostrzegła akcjonariuszy, aby nie handlować akcjami . Jeśli inwestycja z Tiger Global zostanie zrealizowana, wielu akcjonariuszy będzie miało szansę na wypłatę.

Wydaje się, że warunki są optymalne dla szybkiej ekspansji, jeżeli sfinalizowana zostanie inwestycja o wartości 500 milionów USD. Coinbase ogłosił niedawno, że zamierza rozszerzyć listę pięciu głównych kryptowalut.

Coinbase wciąż pozostaje daleko w tyle za globalnymi potęgami kryptowalutnymi Huobi, OKEx i Binance, które osiągają wolumen obrotu przekraczający nawet 1 miliard USD dziennie .

Wydaje się, że Coinbase przygotowuje się do pierwszej oferty publicznej (IPO) , w której jej akcje będą mogły być zbywalne przez inwestorów na całym świecie. Jeśli to IPO ostatecznie zostanie wdrożone, będzie to kamień milowy dla świata krypto, zapewniając inwestorom bezpośredni sposób inwestowania w przemysł kryptowalut.