Giełda Coinbase ogłosiła współpracę z Barclays

Otwarcie konta w Barclays zostało okrzyknięte dużym osiągnięciem przez Coinbase, która opisała umowę jako pierwsze partnerstwo pomiędzy dużym brytyjskim bankiem a giełdą kryptowalut.

Brytyjski dyrektor naczelny Coinbase, Zeeshan Feroz, stwierdził, że „Posiadanie płatności w GBP za pomocą Barclays zmniejsza koszty, poprawia jakość obsługi klienta … i przyspiesza transakcję”, dodając: „Uważamy, że jest to ważny krok w kierunku naszego zaangażowania w udostępnienie kryptowalut wszystkim. ”

Informacja pojawia się wkrótce po tym, jak giełda Coinbase otrzymała licencję na obrót elektronicznym pieniądzem od brytyjskiego urzędu nadzoru finansowego. Licencja przyznaje Coinbase dostęp do Programu Szybszych Płatności, który usprawni proces wpłacania i wypłacania waluty w Coinbase dla brytyjskich klientów firmy.

Feroz wskazał, że Coinbase stopniowo wprowadza nowe usługi bankowe Brytyjczykom, stwierdzając, że „klienci z Wielkiej Brytanii skorzystają z szybszych, bezpieczniejszych i bardziej płynnych przelewów bankowych. Zaczniemy od pilota, dzięki czemu niewielka liczba użytkowników instytucjonalnych uzyska dostęp do Szybszych Płatności. W nadchodzących tygodniach zaczniemy wdrażać wszystkich klientów w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu korzystanie z Coinbase będzie coraz łatwiejsze”.

Podczas gdy partnerstwo sygnalizuje rosnącą akceptację firm kryptowalutowych, ze strony głównych instytucji bankowych, w Wielkiej Brytanii, ogłoszenie pojawiło się kilka tygodni po tym, jak Brytyjski Komitet ds. Skarbu Wielkiej Brytanii ujawnił , że rozpocznie dochodzenie w sprawie kryptowalut i zdecentralizowanych technologii księgowych. Przewodniczący Komitetu ds. Skarbu, Nicky Morgan, oświadczył, że „Ludzie stają się coraz bardziej świadomi kryptowalut, takich jak bitcoin, ale mogą nie wiedzieć, że są obecnie nieuregulowane w Wielkiej Brytanii i że nie ma ochrony dla indywidualnych inwestorów.”


Comments (No)

Leave a Reply