Giełda Chicago Mercantile Exchange przygotowuje się do uruchomienia handlu spot na Bitcoinie

The Financial Times (FT), powołując się na własne źródła, donosi, że Chicago Mercantile Exchange (CME) planuje uruchomienie spotowego handlu pierwszą kryptowalutą.

Projekt jest w fazie rozwoju i dokładny termin jego realizacji nie jest znany, ale źródła FT twierdzą, że start nastąpi do końca 2024 roku. Z ich informacji wynika, że ​​CME Group przeprowadziła już kilka rund negocjacji z kontrahentami chcącymi inwestować w Bitcoin, ale wyłącznie w regulowanym środowisku.

FT zakłada, że ​​wraz z realizacją projektu znacząco wzrośnie poziom zaangażowania dużych funduszy instytucjonalnych w rynek kryptowalut. Jako przykład podaje się sytuację z kontraktami futures na Bitcoin, które Grupa CME uruchomiła pod koniec 2017 roku.

Grupa CME, będąca operatorem giełdy Chicago Mercantile Exchange, powstrzymała się od oficjalnych komentarzy w tej sprawie.

Wcześniej „Financial Times” podał, że firmy kryptowalutowe i fintech zapłaciły w ciągu ostatniego roku kilka razy więcej kar amerykańskiemu skarbowi niż firmy w tradycyjnym systemie finansowym.

Comments (No)

Leave a Reply