Giełda Bithumb wystawiona na sprzedaż

Południowokoreańska giełda kryptowalut Bithumb znów jest na sprzedaż. Poinformował o tym Herald Corporation, powołując się na źródła z branży bankowej.

Ceny za sprzedaż giełdy waha się od 500 miliardów wonów (430 milionów dolarów) do 700 miliardów wonów (600 milionów dolarów).

Źródła podają, że propozycją zainteresowani są niektórzy inwestorzy zagraniczni i krajowe fundusze private equity. Będą jednak musieli stawić czoła skomplikowanym procedurom ze względu na obecne problemy z Bithumb.

Bithumb i jego przewodniczący Lee Jung Hoon figurują w policyjnym śledztwie w Seulu. Zarzuca się im sprzedaż 30 miliardów wonów (25 milionów dolarów) tokena BXA, a następnie odmowę wystawienia go na giełdę, co powoduje duże straty dla inwestorów. Lee jest również oskarżony o ukrywanie mienia za granicą.

Bithumb był już wystawiony na sprzedaż w 2018 roku. Kupującym miało być BK Global Consortium, ale transakcja nie doszła do skutku ze względu na brak możliwości dostarczenia wymaganej kwoty. Bithumb został wówczas rzekomo wyceniony na 400 miliardów wonów (350 milionów dolarów).

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.