Gemini rozpoczyna współpracę z Nasdaq

Giełda kryptowalutowa Gemini ogłosiła w środę rozpoczęcie partnerstwa z Nasdaq w kwestii monitorowania transakcji na swojej platformie.

Gemini zacznie używać technologii opracowanej przez Nasdaq o nazwie „SMARTS Market Surveillance”, której celem jest automatyczna detekcja prób manipulacji cen oraz innych nielegalnych zachowań.

W chwili obecnej Nasdaq używa swojej technologii to monitorowania swoich rynków w poszukiwaniu nienormalnej aktywności. Jeden z modułów system porównuje dane historyczne z aktualnymi transakcjami w czasie rzeczywistym i szuka „niezwykłych trendów rynku, które potencjalnie mogą naruszać zasady giełdy„, wyjaśnia Nasdaq.

Krypto-giełda będzie używać tej technologii to monitorowania transakcji na BTC oraz ETH a także na parach krypto-krypto oraz krypto-USD. Dodatkowo będą monitorowane kontrakty futures dla BTC.

Szef Gemini Tyler Winklevoss powiedział, iż jest to ruch mający na celu zapewnienie uczciwych zasad:

„Od samego początku, Gemini pracowało mocno nad rozwiązaniami mającymi na celu zgodność z zasadami oraz monitorowanie rynku. Wierzymy, że te rozwiązania polepszą cała branże krypto. Implementacja technologii Nasdaq’a pozwoli na uczynienie rynku sprawiedliwym dla każdego inwestora”.

Dodatkowo należy zaznaczyć, iż Gemini stawia na rozwój. W Marcu Gemini ogłosiło, że rozważa wprowadzenie takich walut jak Bitcoin Cash oraz Litecoin jeszcze w tym roku.