Gemini może wejść na giełdę

Tyler i Cameron Winklevoss rozważają możliwość wejścia giełdy kryptowalut Gemini na amerykańksą giełdę papierów wartościowych.

W rozmowie z Bloomberg bliźniacy, którzy założyli giełdę w 2013 roku, powiedzieli, że wejście na giełdę jest jedną z opcji, którą rozważają obecnie w kontekście strategii rozwoju firmy.

Monitorujemy rynek i prowadzimy wewnętrzne dyskusje na temat tego, czy ma to dla nas w tej chwili sens” – powiedział współzałożyciel Gemini Cameron Winklevoss.

Tym samym Gemini dołączyło do rosnącej listy amerykańskich firm kryptowalutowych, które planują wejść na giełdę. Na początku tygodnia platforma kryptowalutowa Bakkt ogłosiła wejście na nowojorską giełdę w wyniku połączenia ze SPAC. Pod koniec ubiegłego roku giełda kryptowalut Coinbase złożyła wniosek o rejestrację oferty publicznej akcji w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

12 stycznia firma Gemini ogłosiła , że posiada aktywa kryptograficzne o wartości ponad 10 miliardów dolarów. Dwa dni później firma ogłosiła przejęcie startupu Fintech Blockrize, który pomoże firmie wydać kartę kredytową.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.