Fundacja Praw Człowieka uruchamia nowy fundusz promujący prywatność Bitcoina

The Human Rights Foundation jest organizacją non-profit z siedzibą w Nowym Jorku. Została założona w 2005 roku i skupia się na ochronie i propagowaniu praw człowieka na całym świecie. Organizacja od wielu lat jest orędownikiem Bitcoina i jego zdolności do promowania wolności.

Nowy Fundusz Prywatności BTC

W ramach swojego stałego przekonania o BTC, HRF ogłosił niedawno, że uruchomi fundusz Bitcoin, aby uczynić BTC bardziej prywatną monetą. Pierwsza dotacja z funduszu wynosi około 50 000 USD i została przyznana Chrisowi Belcherowi, deweloperowi z siedzibą w Londynie. HRF przyznał dotację, aby pomóc mu w opracowaniu protokołu Coinswap. Organizacja planuje wkrótce ogłosić dotację o podobnej wielkości.

Według Alexa Gladsteina, dyrektora ds. strategii w HRF, sieć BTC poprawiała się. Trzeba było jednak zrobić o wiele więcej, aby można było ją uznać za prywatną i użyteczną. Dodał, że dzięki wsparciu finansowemu, deweloperzy tacy jak Belcher mogliby pomoc aktywistom otrzymywać darowizny w BTC.

Według Gladsteina, reporterzy i obrońcy praw człowieka na całym świecie, kiedy ich konta bankowe są zamrażane doświadczają finansowych opresji. Poza tym, istnieją ścisłe ograniczenia dotyczące finansowania z zagranicy, nadzoru nad ich działalnością finansową oraz trudności w otrzymywaniu darowizn. Gladstein stwierdził, że BTC może być potężnym narzędziem, które może pomóc w przyszłości tak samo jak aplikacje do szyfrowania wiadomości i projekty takie jak Tor Browser.

HRF powiedziała, że niedawno skontaktowała się z nimi osoba, która słyszała o ich pracy i chciała przekazać 100 000 dolarów na rzecz rozwoju funduszu. Datek został przekazany bez żadnych warunków, z zaufaniem, że organizacja dobrze wykorzysta te środki. Organizacja chciała przyznać fundusze na projekty, które są zgodne z ich celami.

Aby wybrać kogoś, kto otrzyma fundusze, przeprowadzili oni ankietę wśród ekspertów z sektora ochrony prywatności BTC. Celem było znalezienie projektów, które przyczyniłyby się do zwiększenia prywatności, odporności i decentralizacji Bitcoina. Według Gladsteina, eksperci jednogłośnie zaproponowali Belchera i CoinSwap. CoinSwap wyróżnia się tym, że gdyby na potrzeby platformy stworzono solidny portfel mobilny, oferowałby on większą prywatność stronom transakcji i chroniłby je przed platformami analizującymi blockchain.

Jak CoinSwap może poprawić prywatność BTC

CoinSwap to technika ochrony prywatności, która została stworzona w 2013 roku przez Gregory’ego Maxwella. Pozwala ona użytkownikom na wymianę monet bez ujawniania żadnych informacji dotyczących transakcji.

Belcher niedawno opublikował zarys tego, w jaki sposób mógłby zostać wdrożony CoinSwap . Opracował on szczegółowe rozwiązania różnych kwestii, takich jak potencjalne zagrożenia dla prywatności, proponując jednocześnie stworzenie płynnego rynku dla mieszarek monet.

Gdyby opracowano działające rozwiązanie CoinSwap, byłby to niewątpliwie duży krok w kierunku ochrony prywatności BTC. Fundacja HRF planuje wkrótce przekazać kolejne 50 000 dolarów dla dewelopera pracującego nad pseudoanonimowością BTC.

Inne firmy robią dokładnie na odwrót

Kryptowaluty są tak intrygującą przestrzenią, ponieważ w zasadzie istnieją dwa podziały. Są ludzie, którzy korzystają z zasobów cyfrowych w sposób scentralizowany, a z drugiej strony masz użytkowników, którzy cenią sobie tylko zdecentralizowane podejście.

W sytuacji, gdy organy regulacyjne rozprawią się z tą branżą, bardzo trudno będzie skalować ją w sposób zdecentralizowany. Widzieliśmy już gigantów branży, takich jak Coinbase, którzy współpracowali z organami regulacyjnymi. Wielu użytkowników ceniących sobie prywatność, zaczyna opuszczać Coinbase i wybierać inne giełdy. Użytkownicy zaczęli opuszczać Coinbase po tym, jak ogłoszono, że podmiot planuje sprzedać rządowi oprogramowanie do analizy blockchaina. Jest to kolejny powód, dla którego zainteresowanie zdecentralizowanymi giełdami rosło tak szybko w ciągu ostatnich kilku lat.

W związku z szybkim rozwojem zasobów cyfrowych, interesujące będzie sprawdzenie, która infrastruktura ostatecznie zwycięży. HRF będzie nadal inwestować w deweloperów, a ostatecznym celem jest zwiększenie prywatności w całej branży.