Fundacja Litecoin i TokenPay nabyły udziały w niemieckim banku

Fundacja Litecoin nawiązała strategiczne partnerstwo z  TokenPay, aby kupić 9,99% udziałów w niemieckim banku WEG Bank AG.

Powód nabycia 9,99% wynika z ograniczeń regulacyjnych. TokenPay ma możliwość przejęcia większej liczby akcji banku po zatwierdzeniu przez regulatorów.

Wczoraj TokenPay przeniósł nabyte udziały na Fundację Litecoin, po podpisaniu ambitnej i kompleksowej umowy marketingowo-technicznej pomiędzy stronami. Powstałe partnerstwo pomoże firmom stać się prawdziwą siłą napędową w tworzeniu przyjaznych dla użytkownika rozwiązań kryptograficznych w dziedzinie FinTech.

Nowo powstałe partnerstwo skoncentruje swoje wysiłki na kilku kluczowych obszarach, w tym na tworzeniu kryptowaluty TPAY wraz z podstawą blockchain oraz uruchomieniem zdecentralizowanej giełdy eFin i tokenu EFIN. Firmy będą również wspólnie budować strukturę zarządzania aktywami TokenIssue i rozwijać platformę WEG Bank FinTech przeznaczoną do wydawania kart debetowych krypto i przetwarzania płatności e-commerce.

Ekspertyza techniczna Litecoin zapewnia olbrzymią przewagę w opracowywaniu kompleksowych zasad i standardów automatyzacji oraz tworzeniu nowych możliwości rynkowych.

Ta współpraca to ogromna wygrana zarówno dla Litecoin, jak i TokenPay. Z niecierpliwością czekam na integrację Litecoin z WEG Bank AG i wszystkimi różnymi usługami, które ma do zaoferowania, aby ułatwić kupowanie i używanie Litecoin. Jestem również podekscytowany wsparciem Litecoin w zdecentralizowanej giełdzie eFin TokenPay „- zauważył twórca Litecoin Charlie Lee.

Należy również zauważyć, że Litecoin nie udało się pomyślnie wdrożyć projektu LitePay, który miał zapewnić użytkownikom karty debetowe LTC. Uruchomienie aplikacji zaplanowano na marzec 2018 r. Po nieudanym uruchomieniu projektu w lutym, Charlie Lee wyraził swoje ubolewanie i przeprosiny dla społeczności. Kurs Litecoin’a w tamtym czasie spadł.