Fundacja Ethereum została pierwszym sponsorem nowego funduszu kryptowalutowego UNICEF

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) utworzył fundusz kryptowalutowy, aby przyjmować darowizny w Bitcoinie i Ethereum.

Zasoby cyfrowe będą finansować technologie open source dla dzieci i młodzieży na całym świecie.

UNICEF stał się pierwszą organizacją w ONZ, która dokonuje transakcji kryptowalutami, podano w komunikacie prasowym.

Jeśli cyfrowa gospodarka i waluty mają potencjał kształtowania życia przyszłych pokoleń, ważne jest, aby zbadać oferowane przez nie możliwości ” – powiedziała Henrietta Foret, dyrektor wykonawcza UNICEF.

Pierwsze wpłaty do funduszu kryptowalutowego UNICEF pochodzą z Fundacji Ethereum za pośrednictwem francuskiego oddziału funduszu dla dzieci, który wcześniej zaczął przyjmować darowizny w dziewięciu kryptowalutach.

Aktywa cyfrowe zostaną przeznaczone na sfinansowanie trzech stypendystów UNICEF Innovation Fund. Są to start-upy Prescrypto, Atix Labs i Utopixar, pracujące w obszarach „śledzenia receptur, wybierania inwestorów i tych, którzy potrzebują finansowania, a także tokenów publicznych i relacji biznesowych”. GIGA otrzyma również fundusze z funduszu kryptowalutowego na podłączenie szkół z całego świata do Internetu.

Podczas przemówienia na konferencji DevCon, dyrektor wykonawczy Fundacji Ethereum Aya Miyaguchi ogłosił, że 100 ETH (około 18,3 tys. USD) zostało już wysłanych do funduszu UNICEF.

Oświadczenie UNICEF mówi, że kryptowaluty są akceptowane przez krajowe komitety funduszy w USA, Australii, Nowej Zelandii i Francji.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.