FTX wyprzedza Binance pod względem wolumenu obrotu

Giełda FTX przekroczyła 52 mld$ i pod tym względem przewyższyła Binance.

FTX stał się liderem pod względem wolumenu obrotów

Drugie miejsce w rankingu giełd kryptowalut zajął Binance z wolumenem obrotu 49,2 mld$. Pierwsza piątka to również Huobi Global, OKEX, Bitmex i inne.

Całkowity wolumen transakcji kryptowalutowych dziennie przekracza 137,2 mld$.

źródło: https://public.flourish.studio/visualisation/5604199/

Wolumeny handlowe DEX stale rosną

Dynamika wzrostowa w segmencie DEX jest nadal silna, według usługi analitycznej i agregatora danych na łańcuchu Dune Analytics. Całkowity wolumen środków w obrocie na tych platformach wzrósł z 39,5 mln$ do 45,2 mld$ w ciągu niecałych dwóch lat.

W 2020 roku pierwsza połowa roku okazała się stosunkowo spokojna dla DEXów, ale jednocześnie do lipca wolumen obrotów osiągnął prawie 5 mld$. W sierpniu wolumeny DEX osiągnęły barierę 10 miliardów dolarów, a we wrześniu przekroczyły już 25 mld$.

Sytuacja zmieniła się diametralnie w 2020 roku, kiedy aktywny rozwój segmentu DeFi otworzył przed inwestorami nowe możliwości generowania pasywnego dochodu. Farming przyciągnął do tej branży ogromną liczbę nowych graczy.

Ponieważ wydobywanie płynności odbywa się głównie za pośrednictwem aplikacji zbudowanych na blockchainie Ethereum, stało się to ważnym motorem wzrostu dla całej zdecentralizowanej branży finansowej.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.