FTX chce wydać 4 mln dolarów na premie dla pracowników

Upadająca giełda FTX planuje uruchomić program bonusowy dla swoich pracowników. Zwrócili się o to do sądu w swoim najnowszym oświadczeniu. Firma jest gotowa wydać 4 mln USD, aby utrzymać swoich kluczowych ekspertów.

Nowy szef giełdy kryptowalut, John J. Ray III, zaplanował bonusy w wysokości od 17% do 94% swojego zwykłego wynagrodzenia. Bonusy trafią przede wszystkim do ekspertów od programowania i księgowych. Zwłaszcza dla ekspertów od Pythona, Rust i Flutter.

„John J. Ray II i nowi menedżerowie wymagają eksperckiej wiedzy, intensywnej pomocy i lojalności od doświadczonych pracowników FTX. Ci pracownicy i wykonawcy mają, w niektórych przypadkach, unikalne umiejętności. Taki personel trudno byłoby zastąpić. Zatrzymanie pracowników będzie miało kluczowe znaczenie dla realizacji celów dłużnej spółki.”

Dokument precyzuje, że premii nie otrzymają dyrektorzy ani najwyżsi menedżerowie spółki. Podwyżki nie trafią również do byłego CEO i założyciela Sama Bankmana-Frieda, członków jego rodziny, ani do tych pracowników, których podejrzewa się o złe postępowanie.

Petycja zostanie rozpatrzona przez sąd w Delaware na rozprawie 29 marca.

Warto zauważyć, że prawnicy, likwidatorzy i wyższa kadra kierownicza w giełdzie kryptowalut już otrzymują wysokie wynagrodzenia.

Comments (No)

Leave a Reply