Forbes wybrał kolejnego potencjalnego „jednorożca” z branży blockchain

Amerykańska edycja Forbes wybrała 25 obiecujących startupów, których kapitalizacja w najbliższej przyszłości może osiągnąć 1 miliard USD. Wśród potencjalnych „jednorożców” znalazła się jedna firma z branży krypto, a mianowicie Chainalysis.

Chainalysis ma niejednoznaczną reputację w społeczności kryptowalut, ponieważ opracowuje oprogramowanie do śledzenia transakcji w blockchainie. Oprogramowanie już jest sprzedawane rządowym departamentom podatkowym.

Z trgo powodu wielu zwolenników kryptowalut uważa firmę za wroga prywatności, ale warto zauważyć, że wielu ekspertów uważa, że badania firmy pomagają lepiej zrozumieć mechanizmy funkcjonowania blockchain
i ogólną sytuację na rynku kryptowalut.

Startup opracowuje także specjalne oprogramowanie dla giełd pomagające w zwalczaniu prania brudnych pieniędzy oraz pomagające śledzić fundusze skradzione przez hakerów.

Do tej pory Chainalysis zdążył już zebrać 53 miliony dolarów od Accel Partners, Benchmark i innych inwestorów. W 2018 r. przychody firmy wyniosły 8 mln USD a w tym są już podwojone.

Przypomnijmy, że pierwszym „jednorożcem” branży krypto była firma Coinbase. Stało się to latem 2017 roku. Od tego czasu jej stopień inwestycyjny wzrósł osiem razy.

https://www.forbes.com/sites/amyfeldman/2019/07/16/next-billion-dollar-startups-2019/#55cf07c21d43

https://www.chainalysis.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.