Forbes wdroży system zarządzania treścią oparty na blockchain

Międzynarodowa firma medialna Forbes współpracuje z platformą Civil Blockchain, aby opublikować swoją zawartość w zdecentralizowanej sieci – ujawnił Matt Coolidge, współzałożyciel Civil Blockchain.

Według Coolidge’a, Forbes jest gotowy do integracji własnego systemu zarządzania treścią (CMS). W przyszłym roku dziennikarze będą mogli przesyłać swoje artykuły do ​​sieci Civil, publikując je na stronie internetowej Forbes.

Forbes najpierw zastosuje tę technologię tylko do wiadomości związanych z kryptowalutą. Jeśli testy okażą się skuteczne, firma rozszerzy system na wszystkie treści medialne.

Matt Coolidge stwierdził także, że Forbes planuje rozpocząć „eksperymentowanie z nowymi metodami zaangażowania czytelników„. Zdecentralizowana platforma gwarantuje również autentyczność i niezmienność zawartości.

Civil już współpracuje z Associated Press (AP), która planuje używać blockchain do ochrony praw autorskich, śledzenia wykorzystania treści i wspierania etycznego dziennikarstwa. Agencja prasowa testuje również system przechowywania treści, który jest również zależny od sieci Blockchain Civil.

Blockchain coraz częściej stosuje się w przestrzeni medialnej. Na przykład w kwietniu Komisja Europejska (KE) ogłosiła plany zastosowania technologii blockchain do walki z rozpowszechnianiem fałszywych wiadomości w sieci.