Firma z NASDAQ kupiła BTC o wartości 250 mln dolarów

MicroStrategy stała się pierwszą spółką notowaną na NASDAQ, która kupiła Bitcoiny w ramach planowanej strategii alokacji kapitału.

Bitcoin jest lepszy niż gotówka

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym z wtorku (11 sierpnia 2020 r.), firma MicroStrategy kupiła 21 454 BTC za 250 milionów dolarów. Spółka stwierdziła, że Bitcoin, który jest postrzegany jako aktywo inwestycyjne, stał się główną rezerwą firmy.

Nabycie BTC przez MicroStrategy jest następstwem wcześniejszego oświadczenia opublikowanego pod koniec lipca. Spółka ujawniła wtedy, że zamierza przyjąć dwukierunkową strategię alokacji kapitału, która zakłada zakup akcji o wartości 250 mln dolarów oraz przeznaczenie kolejnych 250 mln dolarów na inwestycje w inne aktywa.

Michael Saylor, dyrektor generalny spółki skomentował decyzję o wyborze Bitcoina. Według niego, powodem inwestycji w BTC był fakt, że flagowa kryptowaluta ma unikalne cechy, które służą jako zabezpieczenie przed inflacją. Ponadto Bitcoin zapewnia wyższy zwrot z inwestycji (ROI) niż inne aktywa.

Saylor podał dalsze powody, dla których wybrał BTC zamiast innych aktywów inwestycyjnych, stwierdzając:

„Nasza inwestycja w Bitcoina jest częścią naszej nowej strategii alokacji kapitału, która ma na celu maksymalizację długoterminowej wartości dla naszych akcjonariuszy. Inwestycja ta odzwierciedla nasze przekonanie, że Bitcoin, jako najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie, jest niezawodnym magazynem wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym o większym potencjale wzrostu wartości w długim okresie niż posiadanie gotówki”.

Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi około 1,3 miliarda dolarów.

Ogromni gracze stawiają na BTC

Instytucjonalna adopcja pozostaje jednym z często przywoływanych warunków, aby głębiej rozwinąć branżę kryptowalut. Działalność MicroStrategy jest prawdopodobnie wstępnym krokiem do tego, aby inni duzi gracze weszli na rynek, zwłaszcza że banki centralne nadal ustalają ujemne stopy procentowe.

Wśród inwestorów instytucjonalnych rośnie zainteresowanie kryptowalutowami. W czerwcu, badanie przeprowadzone przez Fidelity Investments wykazało, że 36% inwestorów instytucjonalnych posiada kryptowaluty, przy czym Bitcoin był najbardziej popularny wśród większości respondentów.

Kolejne badanie przeprowadzone przez PricewaterhouseCoopers (PwC) i firmę Elwood Asset pokazało, że wzrost aktywów zarządzanych przez fundusze kryptowalutowe w 2019 r. wskazywał na wzrost zainteresowania instytucji. Ponadto, Paul Tudor Jones II ujawnił, że kupuje Bitcoina, aby walczyć z rosnącą inflacją.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.