Firma TransferGo przyjmie technologię Ripple w celu rozwiązania problemu płatności transgranicznych

TransferGo jest popularną londyńską firmą, która oferuje swoim klientom transgraniczne rozwiązania płatnicze. Niedawno, po serii negocjacji, firma ogłosiła, że ​​będzie współpracować z Ripple i wprowadzi usługę opartą na blockchain Ripple w celu umożliwienia płatności z Europy do Indii. Niewątpliwie wpływ na to rozwiązanie miała dosć spora popularnosć Ripple w Indiach.

W tej chwili oferowane usługi płatnosci zagranicznych są powolne i kłopotliwe, a nowe partnerstwo ma na celu zastąpienie wszystkich obecnie używanych usług, z których najważniejszym jest Swift. Podczas korzystania z Swiftu wiadomo, że transfery trwają 2 lub 3 dni.

Transfer Go jest już dobrze prosperującą firmą z klientami na całym świecie. Obecnie oferują swoje usługi w Hongkongu, USA, Izraelu, Australii, RPA, Kanadzie i Indiach, a także w dużej części Europy. Dyrektor generalny firmy był bardzo podekscytowany tym nowym projektem, stwierdzając, że był zachwycony, że jest jedną z pierwszych firm na rynku oferujących przelewy pieniężne w czasie rzeczywistym. Korzystając z technologii blockchain, będą oni mogli szybko komunikować się między swoimi partnerami bankowymi, którzy znajdują się w Indiach, co ułatwi ludziom dokonywanie międzynarodowych płatności w mgnieniu oka.

Nie wiemy jeszcze, które usługi Ripple zostaną wybrane przez TransferGo, ponieważ oficjalna informacja nie została jeszcze ogłoszona, a pakiet rozwiązań Ripple ma dosć spory. Wszelkie informacje na ten temat zostaną wkrótce ogłoszone. Prawdopodobnie jest to tylko początek przelewów opartych na blockchain Ripple.