Największy konkurent CoinMarketCap wprowadza wskaźniki zaufania do wolumenu obrotu kryptowalutami

Dostawca danych analitycznych Nomics ogłosił uruchomienie usługi „Transparent Volume”, która ma pokazywać procent prawdziwości/przejrzystości wolumenów obrotu na giełdach, informuje The Block.

Konkurent Coinmarketcap zapewnia informacje na temat przejrzystości wolumenu wśród ponad 3800 kryptowalut i 167 giełd. Aby to zrobić, wolumen jest sumowany z giełd, po czym jest dzielony przez łączny zarejestrowany wolumen.

Według Clay Collins, CEO firmy Nomics, giełdy takie jak Coinbase Pro, Kraken i Binance mogą uzyskać ocenę A lub A +, jeśli zapewnią pełną historię handlu i inne nieformalne dane. Jednocześnie giełdy o niskiej ocenie (D) dają dostęp tylko do danych giełdowych, w tym dziennych wolumenów i cen. Dane te są monitorowane głównie przez CoinMarketCap, podkreślił szef Nomics.

Według serwisu wskaźnik niezawodności wolumenów obrotu Bitcoina w momencie publikacji wynosił 7%, Ethereum – 7%. Binance Coin był siódmym aktywem pod względem kapitalizacji ze wskaźnikiem 35%.

Jak wyjaśnia Collins, wynika to z faktu, że BTC i ETH są przedmiotem obrotu na giełdach o zarówno wysokich, jak i niskich ratingach, podczas gdy mniej popularne coiny, takie jak BNB czy LEO, mogą mieć wyższą ocenę, ponieważ są dostępne na niewielu giełdach.

„Aktywa takie jak BNB są przedmiotem obrotu głównie na Binance i blisko powiązanych giełdach. Stwarza to wysokie transparentne wolumeny, ponieważ same giełdy są bardzo przejrzyste ”, mówi.

Szef Nomics zauważył również, że jego zespół był częściowo zainspirowany dobrze znanym marcowym raportem Bitwise Asset Management dla amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), w którym stwierdzono, że 95% wolumenu obrotu na nieuregulowanych giełdach jest fałszywe i pozbawione jakiegokolwiek sensu ekonomicznego.

Platformę Nomics uruchomiono w 2018 r., otrzymując wsparcie finansowe od wielu znanych inwestorów, w tym Coinbase Ventures i Digital Currency Group. Przede wszystkim jest skierowany do dużych inwestorów, którzy chcą zobaczyć prawdziwy wolumen.

Jesteśmy pierwsi, którzy rozpoczęli ocenę giełd pod kątem przejrzystości dostarczonych danych. Pozwoliło nam to przyciągnąć dużą liczbę nowych klientów; giełdy również się z nami kontaktują. Mówią, że chcą być bardziej transparentni, i pytają, co muszą zrobić, aby uzyskać ocenę A„- dodał Collins.

W maju Bitwise Asset Management przesłał do SEC nowy raport , zgodnie z którym tylko 10 z 83 analizowanych giełd kryptowalut przeszło test mający na celu ustalenie, czy giełdy systematycznie zawyżały swoje obroty. Należą do nich Binance, Bitfinex, Coinbase, Kraken, Bitstamp, bitFlyer, Gemini, itBit, Bittrex i Poloniex.

https://nomics.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.