Fear and Greed index – chciwość na rynku

Chciwość po raz pierwszy od dziesięciu miesięcy.

Popularny wskaźnik nastrojów na rynku krypto, Fear and Greed, opuścił strefę strachu, pokonał strefę neutralną i po raz pierwszy od 30 marca ubiegłego roku dotarł do strefy chciwości.

Poprawa nastrojów rynkowych związana jest ze znacznym wzrostem kursu pierwszej kryptowaluty. Zwykle, gdy wskaźnik znajduje się w strefie chciwości, należy ostrożnie kupować BTC. Ale w tej chwili indeks wynosi tylko 55, co jest dalekie od limitu.

Najlepszy czas na zakup bitcoina to moment, gdy indeks jest poniżej 25. Aby skompilować indeks Fear and Greed, analitycy wykorzystują różnorodne dane, w tym zmienność pierwszej kryptowaluty, posty w mediach społecznościowych i inne czynniki.

16 stycznia wskaźnik opuścił strefę strachu, a kategorii skrajnej chciwości nie zaobserwowano od października 2021 r. Wzrostowi pierwszej kryptowaluty pomogła publikacja indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych w Stanach Zjednoczonych – wskaźnik zaczął spadać, co oznacza, że ​​Fed może złagodzić swoją politykę. W związku z tym inwestorzy zaczęli inwestować w ryzykowne aktywa, w tym Bitcoin.

Wcześniej firma analityczna Glassnode zauważyła, że ​​ponad 97% krótkoterminowych nabywców bitcoinów osiąga zyski. Może to wywrzeć presję na kurs pierwszej kryptowaluty.

Comments (No)

Leave a Reply