Faza akumulacji na rynku kryptowalut

Wszystko dowodzi temu, że rynek niedźwiedzi dla kryptowalut dobiega końca. Według raportu, opublikowanego przez Adamant Capital, rynek krypto znajduje się obecnie w fazie akumulacji.

Wedle raportu, obecna faza ma pozwolić Bitcoinowi (BTC) na spokojny wzrost w zakresie 3000 – 6500 $. Wówczas rynkiem wstrząsnąć ma kolejny Bull Run. Badacze sugerują bowiem, że najwięksi ‚gracze’ na rynku gromadzą obecnie wiodącą kryptowalutę.

Jak wykazała analiza, większość detalicznych inwestorów opuszcza właśnie rynek. Przeciwnie do inwestorów instytucjonalnych i długoterminowych- ich na rynku pojawia się coraz więcej.

W fazie akumulacji rynek opierał się będzie na dwóch filarach:

  • słabe ręce- Ci, którzy próbują za wszelką cenę wzbogacić się na szybkich wzrostach, by później móc równie szybko z rynku zniknąć;
  • silne ręce- Ci, którzy chcąc gromadzić aktywa, nabywają je po ich minimalnych stawkach, tworząc tym samym podstawę do ich wzrostu.

Tak zwani millenialsi również są ważnym czynnikiem dla wzrostu rynku krypto. Według raportu, 92% z nich nie pokłada zaufania w instytucjach bankowych. Ponadto zdecydowana większość posiadaczy kryptowalut to właśnie ludzie urodzeni w tym okresie. Według naukowców masowa akceptacja BTC będzie trwała maksymalnie do pięciu lat. Wówczas stanie się on nie tylko popularną metodą płatności, lecz będzie pełnił dodatkowo funkcję rezerwowych aktywów.

Aktualnie, inwestowaniem w krypto zainteresowani są najbardziej millenialsi zarabiający od 75 000 do 90 000 $ rocznie. Pokolenie to jest niemalże dwukrotnie bardziej skłonne do inwestowania w krypto niż inne pokolenia. 43% inwestujących millenialsów to mężczyźni, 23% to kobiety.