Facebook rekrutuje na stanowiska związane z blockchain

Relacje Facebook’a ze światem kryptowalut do tej pory były bardzo napięte. Portal ten w mediach społecznościowych ostro wypowiadał się na temat kryptowalut i ICO. Jednocześnie, wydaje się, że w tym samym czasie budował swoje ‘blockchainowe zaplecze’. Twierdzić o tym mogą ostatnie oferty umieszczone na stronie Facebook Careers.

Czy doczekamy się kryptowalutowego projektu Facebook’a?

Do czego Facebook zamierza użyć technologii blockchain? Odpowiedź na to pytanie nurtuje większość entuzjastów kryptoświata czy inwestorów z giełd. Oficjalnie, gigant świata portali społecznościowych milczy na ten temat. Jego aktualizacje na stronie jednak sugerują, że Facebook może wkrótce wkroczyć na arenę kryptowalut z własnym produktem.

Na stronie Facebook Careers widnieją następujące ogłoszenia pracy:


Źródło: Facebook Careers

Mamy tu oferty takie jak inżynier danych (blockchain) czy inżynier oprogramowania (blockchain). Nie jest to jednak coś co przykuło uwagę większości zainteresowanych. Tym co to sprawiło była otwarta rekrutacja na stanowisko ‘Product Marketing Lead’. Bowiem specjaliści w tej dziedzinie zatrudniani są przez przedsiębiorstwa w momencie, gdy mają one wypuścić na rynek swój produkt. Czy to oznacza, że Facebook swój produkt krypto ma już gotowy?

Również w opisie stanowiska na stronie widnieje informacja, mówiąca o tym, że Facebook ‘szuka doświadczonego lidera, gotowego zbudować i zarządzać nowym zespołem ds. marketingu produktów, koncentrujących się na odkrywaniu możliwości blockchain’.

To jednak nie pierwszy raz, gdy Facebook spotyka się z technologią blockchain. Kilka miesięcy wstecz pojawiła się wiadomość, że David Marcus odszedł z zarządu Coinbase, aby skoncentrować się na tajnym projekcie blockchain na Facebook’u. Jego odejście było dla wielu szokujące. Sam zainteresowany tłumaczył całe zajście następująco:

„Z powodu nowej grupy jaką tworzę na Facebook’u w ramach blockchain, uznałem za słuszne, abym zrezygnował z gry na platformie Coinbase.”

Odejście Marcusa z platformy Coinbase w sierpniu tego roku zwiastować może fakt, że produkt blockchain Facebook’a jest gotowy do wdrożenia. Czyżbyśmy mieli niebawem otrzymać od Facebooka oficjalne postanowienie? Cóż, rozsiądźmy się wygodnie i poczekajmy.