Exit scam na Luna Yield. Zniknęło 8 milionów dolarów

Luna Yield exit scam

Protokół DeFi Luna Yield oparty na blockchainie Solana nagle przestał działać kilka dni po uruchomieniu. Strona internetowa i sieci społecznościowe projektu są wyłączone, jego twórcy wycofali z protokołu około 8 milionów dolarów.

Zespół Luna Yield uruchomił IDO na platformie SolPAD w poniedziałek 16 sierpnia. Już w piątek było wiadomo, że ​​projekt zamknął sieci społecznościowe i stronę internetową, a anonimowi programiści wycofali całą płynność z protokołu.

Aktywa w WBTC, WETH, USDT i LUNY zostały przeniesione na adres miksera Tornado Cash.

SolPAD poinformował, że zrekompensuje inwestorom do 60% środków utraconych podczas incydentu. Do tego celu wykorzystuje się fundusz rezerwowy Fundacji Solpad. Środki zostaną przekazane na adresy bezpośrednio uczestniczące w IDO.

Administracja SolPAD poinformowała, że ​​zaraz po incydencie próbowała namierzyć adresy programistów Luna Yield i zidentyfikować ich IP, ale bezskutecznie. Platforma udostępniła również wszystkie zebrane informacje „scentralizowanym giełdom i instytucjom regulowanym”, które mogą blokować transakcje ze skradzionymi aktywami.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.