Ethereum – hardfork Istambul może zostać przełożony z powodu opóźnienia deweloperów Parity

Planowany hardfork Ethereum o nazwie Istambul może zostać przełożony z powodu opóźnienia zespołu Parity. Mają oni problem z wdrożeniem kluczowych aktualizacji sieci testowej Ropsten w wyznaczonym czasie. O tym w nawiązaniu do słów przedstawicieli firmy pisze Trustnodes.

Aktywacja Istambul w sieci testowej powinna być ostatnim krokiem przed uruchomieniem aktualizacji w sieci głównej. Jednak programista Parity Wei Tang powiedział:

Aby zakończyć wdrażanie [aktualizacji], potrzebujemy więcej czasu. Powodem jest nie tylko to, że późno przyjęliśmy [niezbędne] EIP, ale także dlatego, że przeprowadzamy przetwarzanie struktury kodu na dużą skalę.

Numer bloku do uruchomienia aktualizacji w sieci testowej miał zostać ustalony w ubiegły piątek, 23 sierpnia. Jednak wyżej opisane problemy spowodowały opóźnienie także w tej kwestii.

Zagrożona jest także modernizacja podstawowej sieci Ethereum, która miała się odbyć na początku października przed konferencją Devcon5 w Osace. Według Trustnodes w tej sytuacji hardfork może być przełożony do listopada. Wiele będzie zależeć od tego, jak szybko zespół Parity podoła wyzwaniu.

Do tej pory klient Parity wykorzystuje około 21% węzłów w sieci Ethereum. Najpopularniejszy klient Geth stanowi 76% wszystkich węzłów. Do tej pory ten ostatni zaimplementował już wszystkie niezbędne aktualizacje w swojej bazie kodu.

W sierpniu programiści Ethereum zatwierdzili ostateczne szczegóły nadchodzącego hardforka Istambul. Zakłada się, że zostanie on aktywowany w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmie wszystkie sześć zmian (EIP) i zgodnie z planem powinien zostać uruchomiony w sieci bazowej Ethereum w październiku.

Drugi etap powinien zostać wdrożony w pierwszym kwartale 2020 r. Obejmie zmiany, które nadal wymagają udoskonalenia i przetestowania, w tym nowy algorytm wydobywania ProgPoW.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.