Ethereum, Bitmain i co dalej?

Twórca Ethereum Vitalik Buterin wyszedł z propozycją, aby znaleźć sposób na zablokowanie wydobycia ETH poprzez nowy sprzęt ASIC od Bitmain – Antminer E3. Ma to zapobiec dominacji sieci przez te urządzenia, dzięki zmianom w kodzie kryptowaluty.

W wydawanym przez Buterina co dwa tygodnie spotkaniu deweloperów, pojawiły się w odpowiedzi na pytania odnośnie wprowadzenia na rynek nowego produktu Bitmain. Ogłoszony we wtorek Antminer E3 już stał się tematem wielu kontrowersji, a twórcy Ethereum uważają, że fork skutecznie wyłączyłyby sprzęt z użyteczności.

Przemawiając na spotkaniu, główny programista Piper Merriam posunął się nawet do przedstawienia technicznej propozycji, jak to osiągnąć, aby karty GPU były nadal podstawowym mechanizmem wydobywczym.

Mimo to Buterin stwierdził, że:

Zmuszenie wszystkich do aktualizacji może być dość chaotyczne i umniejszać ważniejsze rzeczy, więc w tym momencie osobiście skłaniam się ku temu, by tego nie robić„.

Merriam starał się zaproponować kod, który obniżyłby skuteczność ASIC, podkreślił, że obecna propozycja jest rozwiązaniem krótkoterminowym, które nie zapewniałoby całkowitej ochrony przed ASIC w nieskończoność. Zamiast tego miała by na celu „wyłączenie już istniejącego sprzętu”.

W odpowiedzi Buterin argumentował, że wszelkie takie wysiłki mogą nie być konieczne i lepiej zaproponować zmianę, która całkowicie wyeliminowałaby sprzętowe wydobycie.

Gdzie indziej na tym spotkaniu pojawiły się oznaki, że odejście Ethereum od górnictwa staje się coraz bliższe rzeczywistości. Community Manager Hudson Jameson powiedział, że od maja kod zostanie poddany formalnej weryfikacji, która potrwa pięć miesięcy.

Jednak Jameson powiedział, że jeśli społeczność Ethereum nadal będzie mocno popierać forka, może kontynuować wysiłki w tym kierunku, niezależnie od głównych twórców.
Jeśli społeczność naprawdę chce, aby tak się stało i ma wystarczająco dobry powód, możemy to zrobić na pewno, jednak na razie są to jedynie głosy głównych twórców, a nie całej społeczności„, powiedział.

Podczas spotkania Buterin poruszył także temat swojej ostatniej propozycji wprowadzenia limitu emisji eterów. Oczekuje na zatwierdzenie przez społeczność i być może zostanie to wprowadzone do kolejnej aktualizacji sieci, powiedział deweloper.

źródło: @ZarobekwSieci

https://www.facebook.com/ZarobekWS/

zarobek_w_sieci