Ethereum 2.0 coraz bliżej

Według dewelopera Afri Schoedona, umowa depozytowa jest pierwszą fizyczną implementacją Eth 2.0 dla zwykłych użytkowników. Umowa depozytowa działa jako pomost między nadchodzącym blockchainem proof-of-rate (PoS) a obecnym głównym łańcuchem proof-of-work (PoW), wycenianym na około 40 miliardów dolarów według kapitalizacji rynkowej.

Data uruchomienia Eth 2.0 została ustalona po raz pierwszy na 3 stycznia, czyli 12. rocznicę uruchomienia sieci Bitcoin. Data została jednak przeniesiona na 1 grudnia. Plik umowy depozytowej został dziś potwierdzony na blogu Ethereum Foundation.

Z praktycznej strony oznacza to, że użytkownicy Ethereum mogą teraz rozpocząć deponowanie 32 eterów (ETH) wymaganych do stakowania na Eth 2.0. Gdy 16 384 walidatorów zdeponuje w kontrakcie fundusze odpowiadające łącznie 524 288 ETH, łańcuch Beacon – rdzeń projektu wielu łańcuchów bloków Ethereum 2.0 – zacznie działać w tak zwanym wydarzeniu „genezy” Ethereum 2.0. Wydarzenie to ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Użytkownicy, zaczną zdobywać nagrody związane z inflacją po wydarzeniu Genesis, umieszczając swój eter jako zabezpieczenie na Eth 2.0. Stawki zysku mieszczą się w przedziale 8–15% rocznie. Jak na razie umowa depozytu do Eth 2.0 jest pomostem w jedną stronę.

zródło:coindesk

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.