ETF Bitcoin juz w październiku?

ETF Bitcoin już wkrótce

Według analityka Bloomberg Intelligence, Jamesa Seyffarta, rezygnacja z wniosków VanEck i ProShares o utworzenie Ethereum ETF daje nadzieję na zatwierdzenie Bitcoin ETF.

VanEck i ProShares wycofały wnioski o utworzenie funduszy powiązanych z Ethereum zaledwie dwa dni po ich złożeniu. To zachowanie wskazuje, że SEC skontaktowała się z nimi, aby powiadomić ich o niskim prawdopodobieństwie zatwierdzenia proponowanych instrumentów, zauważa Seiffarth.

Jednocześnie firmy mają aktywne aplikacje do uruchamiania bitcoinowych ETF-ów, podobnie jak niektórzy inni emitenci. Zdaniem analityka fakt ten wskazuje na zwiększone prawdopodobieństwo akceptacji takich wniosków. Oczekuje on, że co najmniej jeden Bitcoin ETF zostanie zatwierdzony w czwartym kwartale tego roku, być może nawet w październiku.

Szereg wniosków o utworzenie Bitcoin ETF zostało złożonych niedawno po tym, jak przewodniczący SEC Gehry Gensler ogłosił, że instrument oparty wyłącznie na kontraktach terminowych na kryptowaluty będzie miał większą szansę na zatwierdzenie.

Seyffarth uważa, że SEC zatwierdzi w przyszłości ETH ETF, jednak należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, Bitcoin ETF powinien wykazać swoją wypłacalność, a po drugie, wolumeny obrotu i otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na ETH powinny wzrosnąć.


Comments (No)

Leave a Reply