Epic Games wita gry oparte na technologii blockchain

Platforma Epic Games jest otwarte dla twórców gier typu blockchain, z drugiej strony firma nie ma planów dotyczących gier opartych o NFT.

Po doniesieniach o tym, że Valve zabroniło gry kryptowalutowej i związanej z NFT na Steamie, jej główny konkurent, Epic Games Store, wykazał się przychylnym nastawieniem dla twórców blockchain i wykorzystania kryptowalut w grach wideo.

Dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, powiedział, że Epic Games Store umożliwi gry wykorzystujące technologię blockchain, o ile twórcy będą przestrzegać odpowiednich przepisów i ujawnić ich warunki. Gry muszą być oceniane pod względem wieku przez odpowiednią grupę, napisał Sweeney, dodając:

„Chociaż firma Epic nie używa kryptowalut w naszych grach, z zadowoleniem przyjmujemy innowacje w obszarach technologii i finansów”.

Sweeney powiedział The Verge, że jeśli chodzi o wykorzystanie NFT w grach wideo, Epic jest chętny do współpracy z wczesnymi programistami w tej dziedzinie z pewnymi ograniczeniami jako dostawca platformy. Wcześniej jednak wyjaśnił, że Epic Games, jako twórca gier, nie planuje używać NFT we własnych produktach, takich jak Fortnite.

Prezes wyjaśnił, że Epic nie będzie obsługiwał transakcji kryptowalutowych za pośrednictwem swojej usługi płatniczej, więc deweloperzy muszą skorzystać z innego systemu płatności. Epic Games Store nie planuje również w najbliższym czasie integracji blockchain ze swoim klientem.

Epic Games Store, opracowany przez głównego wydawcę gier wideo Epic Games, to platforma do kupowania i pobierania gier wideo. Uruchomiona

Comments (No)

Leave a Reply