Energia ludzka zamiast ASIC


Microsoft chce stworzyć nową kryptowalutę, która będzie wydobywana za pomocą PoW – ale w inny sposób niż dotychczas.

Istotą pomysłu jest zastąpienie energochłonnych maszyn energią ludzką. Brzmi to trochę dziwnie, ale jeśli zagłębimy się w szczegóły to już nie jest to aż tak zagadkowe.

Z informacji o patencie opublikowanym wczoraj przez Microsoft  o nazwie: „System kryptowalutowy wykorzystujący dane dotyczące aktywności ciała” możemy się dowiedzieć, że kryptowaluta Microsoftu wykorzystywałaby dane dotyczące aktywności ciała.

Pozwoliłoby to użytkownikom wydobywać krypto bez sprzętu typu ASIC. Brzmi to trochę pozaziemsko i, szczerze mówiąc, jest przerażające.

Ale jeśli właśnie w tej chwili wyobraziłeś sobie ludzi podłączonych do jakiegoś serwera i komputery liczące przepływ energii w Twoim ciele to muszę cię uspokoić 😊. Pomysł jest trochę inny i może zrównoważyć wydobywanie kryptowalut a tym samym zmniejszyć zużycie energii.

No więc jak to działa? Zgodnie z patentem Microsoft stwierdza, że ​​„aktywność ludzkiego ciała” potrzebna do wydobywania kryptowaluty może być bardzo prosta.

I nie mówimy o zmuszaniu ludzi aby ćwiczyli na siłowni lub biegali 20 km.

W rzeczywistości potrzeba bardzo niewiele: przykładem może być fala mózgowa lub ciepło ciała emitowane przez użytkownika, gdy użytkownik wykonuje zadanie dostarczone przez dostawcę informacji lub usług, takie jak przeglądanie reklamy lub korzystanie z niektórych usług internetowych, może zostać wykorzystane w procesie wydobywania.

Ten rodzaj aktywności ma szansę zastąpić „ogromną pracę obliczeniową” wymaganą obecnie przez niektóre konwencjonalne systemy kryptowalutowe.

Wynika to z faktu, że dane zebrane z aktywności ciała można uznać za dowód pracy: Patent stwierdza, że ​​niektóre zadania odpowiednio zmniejszą lub zwiększą energię obliczeniową, w zależności od tego, jaką aktywność generują.

System kryptowaluty wykorzystujący dane dotyczące aktywności ludzkiego ciała najprawdopodobniej działałby przez serwer, wydając polecenie urządzeniu noszonemu przez użytkownika.

Dane dotyczące aktywności ciała mogą być generowane na podstawie wykrytej aktywności ciała użytkownika. System kryptowalutowy połączony komunikacyjnie z urządzeniem użytkownika może zweryfikować, czy dane dotyczące aktywności ciała spełniają jeden lub więcej warunków określonych przez system kryptowaluty, i przyznać kryptowalutę użytkownikowi, którego dane dotyczące aktywności ciała są zweryfikowane.

Na tym etapie Microsoft nie określił jeszcze, czy ta nowa kryptowaluta będzie oparta w szczególności na jakimkolwiek blockchainie, czy też gigant oprogramowania stworzy własną strukturę. Nie jest również pewne czy ta nowa kryptowaluta rzeczywiście się pojawi. Na razie jest tylko patent do na który Microsoft ma wyłączność.

zródło : Bitcoinist

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.