Emitent USDC stworzy „Global Stablecoin Network”

Nowe stablecoiny od emitenta USD Coin

Konsorcjum Centre, utworzone przez Circle i Coinbase, utworzyło zespół do dystrybucji stablecoinów za granicą.

W skład zespołu wchodzi sześciu specjalistów:

John Shipman (dyrektor handlowy);
Mark Dubose (dyrektor ds. ryzyka i zgodności);
Beth Zokind (CFO);
Chad Richman (starszy radca prawny);
Jessica Gardner (kierownik operacyjny);
Kevin Mills (kierownik projektu).

Nowo zatrudnieni zdobywali doświadczenie w takich firmach jak PwC Australia, Circle, Robinhood, Fenwick & West oraz Clearfield Capital.

Szukamy partnerów za granicą, z którymi wprowadzimy stablecoiny podobne do USDC. Chcemy stworzyć globalną sieć stablecoin”- powiedział CEO David Puth.

Centrum jest gotowe do zaproszenia do współpracy firm i dostawców usług finansowych. Według Puta negocjacje już się rozpoczęły.

Z geograficznego punktu widzenia konsorcjum jest zainteresowane Afryką i Azją, gdzie stablecoiny mogą być wykorzystywane w transferach z „niewielkimi kosztami i opóźnieniami”.

Puth nie wykluczył wypuszczenia stablecoin powiązanych z innymi walutami fiducjarnymi.

„Rozmawiamy teraz o wprowadzeniu dwóch stablecoinów w Europie” – powiedział prezes emitenta. Innym kierunkiem w Centrum jest rozwój wsparcia dla blockchainów, w tym rozwiązań drugiego poziomu.

Obecnie wydawany USDC dziala na blockchainach Ethereum, Algorand, Solana, Stellar i Tron. W przyszłości stablecoin pojawi się w Avalanche, Celo, Flow, Hedera, Kava, Nervos, Polkadot, Stacks i Tezos. Istnieją plany włączenia USDC do ekosystemu NFT jako środka płatniczego.

Budowanie podstawowej infrastruktury, która umożliwia handel wymiennymi tokenami na platformach handlowych, jest dla nas oczywistym przypadkiem użycia” – wyjaśnił John Shipman.

Przypominamy, że w grudniu 2020 r. Visa połączyła swoją globalną sieć z USDC . Firma obiecała wydać kartę, która pozwala akceptować stablecoin jako środek płatniczy.


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.