eBay pozwoli na podłączenie płatności kryptograficznych

eBay, kryptowaluty i NFT

Prezes jednej z największych firm e-commerce eBay, Jamie Iannone, potwierdził możliwość podłączenia płatności kryptowalutowych na platformie.

W rozmowie z CNBC Yannone ujawnił, że rozważa dodanie różnych nowych kanałów płatności dla swoich klientów, w tym kryptowalut. Zapowiedział również, że firma jest zainteresowana przestrzenią NFT i bada sposoby organizacji sprzedaży.

Wcześniej kupno, sprzedaż i przechowywanie bitcoinów i kilku innych kryptowalut zostało wdrożone przez firmę płatniczą PayPal. Następnie PayPal rozszerzył usługę , dając klientom możliwość korzystania z kryptowalut w rozliczeniach z 29 milionami punktów partnerskich.

Również dziś media informują, że PayPal planuje uruchomić własny stablecoin. Firma prowadzi już rozmowy z twórcami protokołów stablecoin i może skorzystać z istniejącego rozwiązania. Jednym z zespołów, z którymi PayPal może negocjować, jest Ava Labs, która stoi za rozwojem platformy blockchain Avalanche.

Informacja, że ​​eBay może rozpocząć współpracę z kryptowalutami, pojawiła się w maju 2019 roku, kiedy serwis zamieścił swój baner na stronie konferencji Consensus. Sama firma odmówiła wówczas potwierdzenia plotek: „Kryptowaluty nie są obecnie akceptowane jako forma płatności na platformie eBay i nie są częścią naszej strategii płatności”.