Dziennikarski start-up Civil kończy działalność

Start-up Civil, wspierany przez ConsenSys, którego celem była decentralizacja finansowania i wspierania dziennikarstwa, kończy działalność po czterech latach.

CEO Civil Matthew Illes napisał w poście na blogu, że firma zbudowała innowacyjny produkt, ogłaszającym tym samym jej koniec. Podkreślił też że mimo starań „niestety ostatecznie nie udało nam się utrzymać samodzielnie”.

Celem startup’u było stworzenie w pełni wolnego i gwarantującego wolność wypowiedzi dziennikarstwa realizowanego za pomocą blockchain’a.

W 2017 r. Firma Civil otrzymała 5 mln USD od ConsenSys na wsparcie swojej misji.  Firma początkową zarejestrowała firmy medialne, takie jak The Associated Press i Forbes. Później jednak nie udało  się zebrać 8 milionów dolarów na sprzedaży tokenów i musiał zwrócić inwestorom środki, które zebrał (ConsenSys był największym sponsorem tej sprzedaży tokenów).

Civil ponowił próbę w lutym 2019 r., Oferując na sprzedaż 34 miliony tokenów CVL. Niestety firma i tym razem nie odzyskała finansowej równowagi.

Pracownicy Civil będą teraz pracować nad rozwiązaniami związanymi z tożsamością dla Ethereum, bazując na pracach, które już prowadziła firma. To punkt zwrotny dzięki któremu Civil ma w  koordynacji z ConsenSys kontynuować rozwój zdecentralizowanego oprogramowania.

zródło: theblock.com

Comments (No)

Leave a Reply