Dyrektor generalny Tether oskarża szefa Ripple o rozpowszechnianie szkodliwych plotek

Prezes Tether odpowiedział na twierdzenia prezesa Ripple o zbliżających się sankcjach władz USA wobec emitenta najpopularniejszych stablecoinów i możliwym zakazie obrotu USDT.

Paolo Ardoino żałuje, że jego kolega z branży kryptowalut Brad Garlinghouse, którego firma Ripple znajduje się pod silną presją ze strony amerykańskich agencji regulacyjnych, pozwolił sobie na publiczne rozpowszechnianie plotek.

Ardoino zinterpretował wypowiedź Garlinghouse’a w podcaście World Class jako celowe posunięcie konkurenta promującego własną monetę typu stablecoin, Ripple, na rynku amerykańskim, gdzie Tether kontroluje około 60%.

Według szefa Tethera Garlinghouse rozpowszechnia pogłoski w krytycznym momencie, kiedy rząd USA wzmacnia kontrolę nad branżą kryptowalut i obiegiem wszystkich stablecoinów, w tym USDT.

Chociaż w wielu wywiadach ujawniałem informacje na temat rezerw i wiarygodności USDT, większość mediów głównego nurtu odmawia podawania takich danych. Niestety wersja, którą są najbardziej zainteresowani, ma charakter sensacyjny i jest skierowana zarówno przeciwko używaniu stablecoinów, jak i wszelkich kryptowalut na całym świecie” – powiedział Ardoino.

Tether, wykorzystując przejrzystość technologii blockchain i współpracę z organami ścigania na całym świecie, może spełnić wszystkie wymagania amerykańskich organów regulacyjnych – zapewnia szef firmy.

Wcześniej Paolo Ardoino w rozmowie z DL News powiedział, że duże firmy audytorskie na świecie, należące do tzw. „wielkiej czwórki” (Deloitte, PwC, EY i KPMG), boją się współpracy z Tetherem, bo boją się zaszkodzić swojej reputacji w wyniku komunikacji z przedstawicielami branży kryptograficznej.

Comments (No)

Leave a Reply