Dow Jones Media Group rozpoczyna współpracę z Brave

Media cyfrowe są pełne firm, które zapychają reklamy. Sprzedawcy reklamowi wymagają, aby wiele firm wyświetlało reklamy, a duopol Facebooka i Google dyktuje, w jaki sposób wydawcy rozpowszechniają treści na platformach.

Jednocześnie wydawcy szukają innych sposobów bezpośredniego zbierania danych od czytelników i polegają w mniejszym stopniu na podmiotach trzecich, by kierować reklamy zgodnie z ogólnymi unijnymi regulacjami dotyczącymi praktyk w zakresie pozyskiwania danych (GDPR), które wchodzą w życie 25 maja.

Dow Jones Media Group – która składa się z marek takich jak MarketWatch, Barron i Financial News – eksperymentuje z obejściem tak zwanych pośredników technicznych. Dow Jones Media Group będzie współpracować z Brave, aby przetestować nowe sposoby dystrybucji treści i reklam w ramach promocji, która oferuje czytelnikom darmową subskrypcję.

Brave, który został opracowany przez Brendana Eicha, twórcę JavaScript i współzałożyciela Mozilli, zebrał 35 milionów dolarów w 30 sekundach podczas pierwszej oferty ICO – Basic Attention Token (BAT), która odbyła się w czerwcu.

 

Dzięki nowej współpracy z Dow Jones Media Group, przeglądarka Brave informuje, że zapewni dostęp do firm należących do Dow Jones Media Group takich jak Barrons.com lub do newsletterów MarketWatch ograniczonej liczbie użytkowników, ponieważ obie witryny staną się „zweryfikowanymi wydawcami” na platformie Brave’s BAT.

Konsumenci, którzy pobrali aplikację Brave, otrzymają darmową dwuletnią subskrypcję do biuletynu Premium MarketWatch lub Barron. Roczna subskrypcja firmy Barron kosztuje zwykle 19,99 USD miesięcznie lub 240 USD rocznie. W ramach umowy Dow Jones Media Group dołączy do listy 12 000 „zweryfikowanych wydawców” Brave’a, w tym 3 000 wydawców, takich jak Washington Post i WikiHow oraz 8 000 twórców YouTube i Twitch. W zamian za udział w treści od zweryfikowanych wydawców użytkownicy otrzymują wirtualne tokeny.

Według AdWeek , użytkownicy przeglądarki Brave także zarabiają tokeny BAT, angażując się w treści reklamowe od zweryfikowanych wydawców, w tym obecnie te dwie marki Dow Jones Media Group. Platforma także dodaje, że tokeny BAT można następnie wykorzystać do opłacenia składek premium.

Brendan Eich powiedział Adweekowi, że Brave stara się wyeliminować pośredników z branży reklamowej, takich jak Google.

„Są to duże platformy, na których uważamy, że twórcy byli niedoceniani, a czasami byli wykorzystywani […] Chcielibyśmy poprawić wydajność tego systemu, wycinając środkowych graczy i pomagając wydawcom bezpośrednio łączyć się z ich czytelnikami.” – powiedział Brendan Eich, jeden z założycieli i były dyrektor generalny firmy Mozilla.

Dow Jones Media Group i Brave będą „testować wiele innow20acyjnych rozwiązań w obszarze wiadomości i informacji”, jak np. reklamy „oparte na zgodnej zawartości”, które dają konsumentom szansę potwierdzenia zainteresowania daną reklamą.

Starszy wiceprezes firmy Barron, Daniel Bernard, powiedział w komunikacie prasowym, że to partnerstwo jest „ekscytującym i innowacyjnym krokiem dla Dow Jones Media Group”, a wydawca grupy Dow Jones Media Almar Latour dodał, że firma „interesuje się Bockchainem, prywatnością i tym, jak użytkownicy cyfrowi współdziałają z treścią”.