Domena Bitcoin.org świętuje swoją dziesiątą rocznicę

Minęło już dziesięć lat odkąd założyciel projektu Bitcoin Satoshi Nakamoto zarejestrował domenę Bitcoin.org.

Post na stronie upamiętnia rocznicę słynnej rejestracji domeny już w 2008 roku, na krótko przed wydaniem białej księgi w dniu 31 października.

Chociaż prawdziwa tożsamość założyciela Bitcoin pozostaje nieznana szerokiemu gronu odbiorców, Satoshi położył fundament pod zdecentralizowaną strukturę swojej domeny, zanim opuścił scenę kryptowalut. Nałożył na kilka osób zadanie prowadzenia swojej domeny, aby zapobiec centralizacji własności. Zrobił to nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także zgodnie z pierwotnym celem promowania edukacji o Bitcoin i zachęcania do jej ogólnego przyjęcia.

Kod źródłowy witryny jest otwarty i widoczny dla wszystkich. Współwłaściciele Bitcoin.org są uprawnieni do publikowania tam informacji, podczas gdy wszystkie działania związane z działaniem strony internetowej kierują mechanizmy na, któe wpływ ma społecznosć Bitcoina. Dlatego Bitcoin.org jest ciągle utrzymywany i rozwijany.

Istnieje 245 autorów rozwoju kodu Bitcoin na samym GitHub. Do tej pory zrobili już 4 400 projektów na Bitcoin.org. Dzięki staraniom ponad 1 000 wolontariuszy, strona internetowa jest teraz dostępna w 27 różnych językach.

W maju tego roku witryna z cenami kryptowalut CoinMarketCap (CMC) usunęła Bitcoin.com (zasoby sieciowe powiązane z Bitcoin Cash (BCH)) ze swojej strony Bitcoin, pozostawiając link do oryginalnego portalu Bitcoin.org.