Dogecoin uruchamia domeny .doge – Doge Name Service (DNS)

Dogecoin (DOGE) powstał w 2013 roku, ale jego popularność, zwłaszcza w ostatnich latach, jest ogromna. W dużej mierze wynika to z faktu, że wielkim fanem projektu jest CEO Tesli i SpaceX, Elon Musk. Ostatnio jednak pojawił się kolejny powód przyczyniający się do sukcesu Dogecoina, a mamy na myśli oczywiście Dogechain.

Dogechain idzie po Ethereum

Dla tych, którzy nie wiedzą, Dogechain to rodzaj platformy smart kontraktów dla Dogecoin. Oficjalnie projekty nie są ze sobą powiązane, co oznacza, że zespół Dogecoin nie jest odpowiedzialny za Dogechain, ale społeczność naturalnie go przyjęła.

Zasadniczo Dogechain umożliwia korzystanie z aplikacji zdecentralizowanych finansów (DeFi) i niewymiennych tokenów (NFT) za pomocą Dogecoina. Teraz Dogechain ogłosił uruchomienie Doge Name Service (DNS). Tym samym sieć zabiera kawałek tortu od Ethereum (ETH), ponieważ od maja 2017 roku na ETH działa udana usługa Ethereum Name Service.

W rzeczywistości „usługa nazw” jest sposobem na przekształcenie adresów blockchain w nazwę, która jest łatwa do zapamiętania. Użytkownicy mogą za jej pośrednictwem zdobyć własną kryptowalutową domenę. Świetnie widać to na Twitterze. Wiele osób używa tam „****.eth” jako swojej nazwy użytkownika.

Od teraz więc możliwe jest, aby użytkownicy Dogechain mogli ubiegać się o nazwę .doge, zamiast trudnego do zapamiętania adresu portfela.

Pozytywna wiadomość dla Dogecoina?

Wiadomość jest dobra dla Dogecoina nie tylko pod względem potencjalnej dodatkowej wartości marki, ale także ze względu na mechanizm burn wbudowany w nowy protokół. Część wpływów z DNS, zarówno Dogechain jak i Dogecoin, trafia do spalenia.

Oznacza to, że DNS zmniejszy podaż zarówno Dogechain jak i Dogecoin, chyba że nikt nie będzie zainteresowany rejestracją nazw domen. Wiadomość o nowym DNSie pojawia się po tym, jak w zeszłym tygodniu Dogecoin stał się drugim co do wielkości blockchainem Proof-of-Work. Nastąpiło to po tym, jak Ethereum dokonało przejścia na Proof-of-Stake.

Comments (No)

Leave a Reply