Dogecoin ma naśladowców wykazujących imponujące wzrosty

Nie tylko Dogecoin

Uczestnicy rynku kryptowalut szukają nowych możliwości zarabiania pieniędzy na szumie wokół Dogecoin. Niedawno na blockchainie Ethereum pojawiło się kilka tokenów, nowiązujących do DOGE.

Akita Inu (AKITA), uruchomiony pod koniec stycznia, okazał się jednym z najbardziej pożądanych tokenów wśród traderów. Jego kurs wzrósł dzisiaj o 300% do maksymalnie 0,00000856$. Wzrost w ciągu dwóch tygodni wyniósł ponad 35 000%.

Nie można jednak powiedzieć, że AKITA rozwija się dzięki skoncentrowanym zakupom w ograniczonym środowisku handlowym, jak to się czasami robi, aby zwrócić uwagę na mało znane altcoiny. Wolumen transakcji z AKITA w ciągu ostatnich 24 godzin wyniósł 450 mln$. Oprócz Uniswap, w którym każdy może organizować obrót swoim tokenem, AKITA została dodana do Poloniex i MCX.

AKITA INU to w 100% zdecentralizowany eksperyment społeczności. Połowa tokenów została wysłana do Vitalika Buterina, a druga połowa została zamknięta w puli Uniswap, po czym klucze zostały spalone. To jest to samo co SHIBA INU, ale z inną tokenmetric”- piszą w opisie twórcy projektu.

Rosną również inne tokeny z tej „dodżowej” kategorii. A więc, Dogeswap (DOGES) podrożał o 1259% w 24h, DogeFi (DOGEFI) – o 170%, DogeYield (DOGY) – o 388%, Husky (HUSKY) – o 276%, Snoop Doge (SNOGE) – o 463% i Shiba Inu (SHIB) o 53%. W  drugim przypadku wolumen obrotu w ciągu 24 godzin przekroczył 567 mln$, a wzrost w ciągu dwóch tygodni wyniósł 7 000%. Oprócz Uniswap i Poloniex, SHIB jest listowany na Gate.io i kilku innych giełdach.

Traderzy zaczęli już czerpać zyski, zdając sobie sprawę, że pompa nie może trwać wiecznie. Na rynku AKITA są dziesiątki miliardów tokenów, a aktywa takie jak DogeCash (DOGEC) i Weed Doge (WOGE) spadły w ciągu ostatnich 24 godzin.

Doge Day to niewypał

Wcześniej członkowie społeczności nazywali 20 kwietnia „DOGE Day” i postanowili podnieść kurs Dogecoin do 0,69$. Do tej pory nie byli w stanie tego zrobić: po 500% pompie w ciągu tygodnia cena kryptowaluty stanęław okolicach 0,40$.

Comments (No)

Leave a Reply