Disney patentuje technologię dla metawersowego parku rozrywki

Disney otrzymał patent na tworzenie spersonalizowanych, interaktywnych atrakcji dla odwiedzających park rozrywki. Technologia ta ułatwiłaby korzystanie z atrakcji rozszerzonej rzeczywistości (AR) w parkach rozrywki Disneya.

Technologia miałaby działać poprzez śledzenie odwiedzających za pomocą ich telefonów komórkowych oraz generowanie i wyświetlanie spersonalizowanych efektów 3D na pobliskich przestrzeniach fizycznych, ścianach i obiektach w parku.

Gigant rozrywki dostał potwierdzenie patentu do „symulatora wirtualnego świata” 28 grudnia 2021 r. Pierwotnie został on zgłoszony do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych w lipcu 2020 r.

Metaverse został w dużej mierze przedstawiony jako platforma dostępna za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Jednak technologia zaproponowana przez Disneya przeniosłaby metaverse do świata fizycznego.

To nie pierwszy raz, kiedy Disney zainteresował się metawersem. Podczas rozmowy o zyskach firmy za czwarty kwartał w listopadzie 2021 r., dyrektor generalny Bob Chapek powiedział, że firma przygotowuje się do połączenia aktywów fizycznych i cyfrowych w metawszechświecie:

„Będziemy w stanie jeszcze ściślej łączyć świat fizyczny i cyfrowy, umożliwiając opowiadanie historii bez granic w naszym własnym Disney Metaverse”.

W listopadzie 2020 r. dyrektor ds. strategii MGM Resorts International, Tilak Mandadi, podzielił się w artykule na LinkedIn, że ma na celu połączenie świata cyfrowego i fizycznego.

„Kiedy patrzymy w przyszłość, połączone doświadczenia parkowe, które przekraczają fizyczną i cyfrową barierę i odblokowują nowe warstwy opowiadania historii, są dla nas bardzo ekscytującym celem” – napisał wtedy.

Istnieje 12 oficjalnych parków rozrywki Disneya na całym świecie w Stanach Zjednoczonych, Paryżu, Hongkongu, Japonii i Chinach. W 2021 r. Disney wygenerował łączne przychody w wysokości prawie 17 miliardów dolarów dzięki swoim segmentom parków, atrakcji i produktów pomimo globalnych blokad z powodu pandemii COVID-19.

 

Comments (No)

Leave a Reply