Digital Currency Group planuje zakup akcji GBTC za 250 mln USD

Firma inwestycyjna Digital Currency Group (DCG) skupiająca się na kryptowalutach i blockchain ma zainwestować aż 250 milionów dolarów w akcje Grayscale Bitcoin Trust (OTCQX: GBTC), flagowego produktu swojej spółki zależnej.

 W środowym komunikacie DCG – który jest również spółką-matką poinformowała, że będzie kupowała akcje GBTC na otwartym rynku.

Firma planuje wykorzystać gotówkę w kasie do sfinansowania zakupów, które, jak twierdzi, zostaną dokonane zgodnie z zasadą 10b-18 ustawy o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r.

„Rzeczywisty termin, kwota i wartość zakupu akcji będą zależeć całkowicie od wielu czynników, w tym poziomu dostępnej gotówki, ceny i panujących warunków rynkowych” – powiedziała firma.

 Uruchomiony w 2013 roku Grayscale Bitcoin Trust jest największym na świecie funduszem kryptowalutowym, oferującym inwestorom możliwość uzyskania ekspozycji na wiodącą kryptowalutę.

Według najnowszych danych Grayscale zarządza obecnie aktywami netto o wartości 42,1 miliarda dolarów we wszystkich swoich funduszach i trustach kryptowalutowych.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.