Dharma aktualizuje politykę opłat za transakcje

Od momentu uruchomienia Dharma płaciła za opłaty sieciowe (opłaty za gaz) za wszystkie transakcje użytkowników, czyli:

– za wdrażanie lub odzyskiwanie Dharma Smart Wallet

– za wykonywanie wymian

– za przesyłanie środków z Dharmy na adres zewnętrzny

Niestety to się zmienia, firma poinformowała dziś w swoich mediach społecznościowych o nowej polityce opłat za operacje na portfelu.

Oto szczegóły nowej polityki gazowej:

– Bezpieczeństwo (czyli wdrażanie lub odzyskiwanie Dharma Smart Wallet) – bez zmian, nadal w 100% objęte Dharma

– Swapy (zamiana tokena na inny token)

a) Jeśli wartość twojego swapa wynosi> = 500 USD, paliwo zostanie pokryte przez Dharmę

b) Jeśli wartość twojego swapa wynosi <= 500 USD, użytkownicy zapłacą za gaz z własnych środków. Dzięki tej zmianie Dharma nie będzie już miała minimalnej wymaganej wartości handlu.

– Wypłaty – użytkownicy będą płacić za gaz

Platforma przyznaje, że wolałaby nadal płacić za wszystkie transakcje, wszystkich użytkowników, niestety z powodu niektórych czynników konieczne było wprowadzenie opłat.

Pierwszy czynnik to oczywiście rosnące koszty gazu: w ciągu ostatnich kilku miesięcy koszty wynosiły czasami 25 USD lub więcej za wypłaty przez użytkowników, a nawet jeśli gaz jest niedrogi, wypłaty kosztują i tak po kilka dolarów. Te koszty są po prostu nie do utrzymania, biorąc pod uwagę rosnącą skalę bazy użytkowników portfela.

Drugim czynnikiem jest to, że płacąc za gaz za użytkowników, użytkownicy nadużywają wymian co w konsekwencji przeciąża sieci. Dzięki temu, że użytkownicy płacą sami za gaz wybierają momenty mniejszych zatorów w sieci oraz kalkulują straty wynikające z odrzucenia transakcji.

Choć firma rozważała różne warianty, aby jak najlepiej dostosować politykę wypłat dostosowaną do zachęt, najprostszym, najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem jest jednak zakończenie opłat za wypłatę.

Polityka gazowa będzie obowiązywać od piątku 23 października od godz 17:00 czasu PST.

Opłaty za wypłatę można uiścić w dowolnym tokenie. Jeśli trzymasz ETH w swoim inteligentnym portfelu Dharma, opłata zostanie pobrana w ETH. Jeśli nie posiadasz ETH, ale posiadasz stablecoiny, opłata zostanie pobrana w stablecoinach. Jeśli nie posiadasz ani ETH, ani stablecoinów, opłata zostanie pobrana z jednego z sald tokenów, ale będzie nieco wyższa, aby zrównoważyć koszt konwersji tokena na ETH.

blog.dharma