Dforce okradziony. Straty chińskiego DeFi to 25mln$

Z danych DefiPulse z ostatnich 24 godzin wynika, że łączna wartość środków zablokowanych w ekosystemie dForce, zmniejszyła się o 100% do 6$. Dzień wcześniej było to 24,9 mln USD. Obecnie strona internetowa Lendf.Me, platforma pożyczkowa w ekosystemie dForce, nie jest dostępna dla użytkowników.

https://defipulse.com/

Na kanale telegramowym dForce dyrektor generalny Mindao Young napisał, że zespół bada problem i poprosił, aby nie przesyłać żadnych aktywów do Lendf.Me.

Chociaż szczegóły hacku nie zostały jeszcze ogłoszoneW styczniu Lendf.Me zintegrował się z tokenem imBTC. Wcześniej skradziono również imBTC na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap. Łupem hakerów padło wtedy 300 000 $.

Podczas atakowania imBTC wzięto pod uwagę fakt, że imBTC używa standardu ERC 777, który umożliwia hakerowi ciągłe wywoływanie inteligentnej umowy Uniswap w celu wycofania środków przed zaktualizowaniem salda zewnętrznego.

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że Lendf.Me został zaatakowany podobnie jak imBTC, ponieważ zapisy transakcji wskazują, że haker wielokrotnie wywoływał funkcję wyjściową Lendf.Me w celu pobrania imBTC.

Ten schemat nie jest nowy. W 2016 r. podobny mechanizm zastosowano na platformie DAO, w wyniku czego użytkownicy stracili środki w wysokości 60 mln USD.

15 kwietnia dForce, że zebrało środki w wysokości 1,5 miliona dolarów. Rundę finansowania poprowadził Multicoin Capital z udziałem Huobi Capital i China Merchants Bank International (CMBI), oddziału inwestycyjnego jednego z największych banków w Chinach.

Rozpoczęty we wrześniu ubiegłego roku projekt Lendf.Me stał się siódmą co do wielkości adaptacją DeFi na rynku. Teraz jego przyszły los rodzi duże wątpliwości.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.