Deweloperzy Stellar (XLM) aktualizują protokół, aby naprawić problem z walidatorami

Stellar Development Foundation (SDF) zaktualizowała protokół sieciowy Stellar. Protokół został zaktualizowany aby rozwiązać problem, w wyniku którego połowa walidatorów nie działała przez ponad dziesięć godzin.

Zgodnie z publikacjami na blogu Stellar, walidatorzy Stellar głosowali za aktualizacją sieci do protokołu 16, która wchodzi w życie natychmiast. Aktualizacja została wydana 10 kwietnia po tym, jak okazało się, że niektórzy członkowie sieci mają trudności z przywróceniem dostępu po awarii z 6 kwietnia.

Twórcy twierdzą, że aktualizacja protokołu rozwiązała problem, który wpływał na wiele węzłów, ale nie wpływał na stabilność sieci – było wystarczająco dużo walidatorów do przetwarzania transakcji.

W zeszłym tygodniu programiści Stellar zgłosili awarie sieci spowodowane odłączeniem około połowy węzłów SDF. W FAQ SDF wyjaśnia, że węzły walidatora Stellar Foundation przestały przetwarzać rejestry, podczas gdy publiczny Horizon przestał je zapisywać.

Według FAQ, „przez krótki czas nie był w stanie obsługiwać żądań ani wysyłać transakcji do sieci”. Według twórców, inżynierowie pracowali nad poprawką mającą na celu naprawienie problemu i opublikowali ją później tego samego dnia.

Dwa dni później wydano Stellar Core w wersji 16.0.0, na którą głosowali weryfikatorzy sieci, co doprowadziło do wprowadzenia aktualizacji. „Wszystkie zagrożone węzły muszą zaktualizować oprogramowanie do wersji zgodnej z wersją 16 protokołu i przywrócić dostęp do sieci” – czytamy w poście na blogu.

Podsumowując, programiści zauważyli, że funkcje, które pierwotnie planowano uwzględnić w wersji protokołu 16, w tym Asset Clawback, nie zostały uwzględnione w tej wersji i zostaną dodane w następnej aktualizacji.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.