Deutsche Telekom walidatorem sieci Polygon

Deutsche Telekom, gigant telekomunikacyjny z Niemiec, poszerza swoją obecność w sektorze technologii blockchain, stając się teraz walidatorem na sieci Polygon. Jest to znaczący krok, biorąc pod uwagę, że tylko 100 podmiotów na całym świecie może się poszczycić tym tytułem. Spółka zależna Deutsche Telekom, MMS, będzie odpowiadać za procesy walidacji i stakingu w ramach modelu Proof-of-Stake (PoS).

Role Deutsche Telekom MMS w sieci Polygon będą wielorakie. Po pierwsze, będzie odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa sieci, jej zarządzania oraz decentralizacji. Po drugie, będzie angażować się w tworzenie pełnych bloków i uczestniczyć w procesie osiągania konsensusu. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że sieć Polygon obecnie obsługuje dużą liczbę zdecentralizowanych aplikacji, które codziennie przetwarzają transakcje o wartości 1,2 miliarda dolarów.

Dirk Raeder, szef Centrum Rozwiązań Blockchain w Deutsche Telekom, docenia Polygon za przyjazność dla deweloperów, wysoki poziom bezpieczeństwa i efektywne wykorzystanie zasobów. W ramach strategii firmy, Deutsche Telekom MMS planuje wspierać staking na sieci Polygon, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i decentralizacji łańcucha bloków.

Role walidatorów w ekosystemie blockchain są kluczowe dla jego działania i bezpieczeństwa. Jako walidator na sieci Polygon, Deutsche Telekom MMS będzie miała dostęp do szeregu protokołów, które ułatwiają skalowanie rozwiązań. Te protokoły obejmują między innymi pakiety ZK zero-knowledge, łańcuchy boczne i protokoły dostępności danych.

Jako walidator, Deutsche Telekom MMS będzie aktywnie pracować nad zabezpieczeniem łańcuchów aplikacji Polygon PoS i Supernets. Ta praca obejmuje tworzenie bloków, uczestnictwo w konsensusie i naprawę punktów kontrolnych w sieci Ethereum, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa, zarządzania i decentralizacji.

Comments (No)

Leave a Reply